Şişkinlik Giderici Formüller

Şişkinlik Giderici Formüller
29 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.235 kez okundu.

Karnınızdaki şişkinliği gidermenin yolları…

Karnımda çok şişkinlik var veya şişkinlik hissi var ne yapmalıyım? diyorsanız bu makaleme okumalısınız. Soda veya gazlı içecekler içmeme rağmen hala karnımdaki şişkinliği durduramıyorum diyorsanız. Sizlere önereceğimiz bu önerileri dikkate almalı ve hemen yapmalısınız.

Aşırı tuz yemeyin yemeklerde çok tuz tüketmeyin ve yağlı ve şekerli yemeklerden ve tatlılardan uzak durun, hemen gazlı içecekler içmeyin acele etmeyin. Az Calorili ürünler yemeyi tercih etmelisiniz ki , fazla şişkinliğiniz olmasın.

ACELE ETMEYİN

Alelacele yenmiş ağır bir yemekveya toplantı öncesi hızla yutulmuş bir sandviç, karnınızı şişirmekten ve karnınızın bolca havayla dolmasından başka bir işe yaramayacaktır. Dolayısıyla öncelikle yemek yerken sakim olmanız gerektiğini unutmayın. Bir öğünü bitirmeniz yaklaşık yarım saati bulsun, her lokmanızı iyice çiğneyin.

TUZA DİKKAT

Tuzun şişirici etkisini çoğumuz biliriz; çünkü vücuttaki su miktarını tuz fazlasıyla belirler. Dolayısıyla tuz yerine taze otlar ve limonları yemeklerimizde tercih etmek karnımızdaki şişkinlik seviyesini azaltmaya yardımcı olacaktır.

DOĞRU NEFES ALIMI

Doğru bir şekilde nefes alıp vermek vücudumuzdan toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Dolayısıyla gün içerisinde mutlaka birkaç kez nefes egzersizi yapın. Yavaş yavaş aldığınız nefesi tüm vücudunuzda hissedin.

YAĞLAR

Çok fazla ve ağır yemek yendiğinde yağ vücudumuzda birikir ve o da şişkinliğe neden olur. Bu durumu önlemek için de dikkat edeceğimiz birkaç nokta var.

ŞEKER

Özellikle tatlılarda, şekerlerde ve sodalı içeceklerde bulunan şekerler, aynı rafine şekerler gibi kandaki insülin seviyesini artıracak ve vücutta yağ seviyesinin yükselmesine neden olacaktır. Dolayısıyla şekeri mümkün olduğunca hayatınızdan çıkarmanız gerekli.

Bir önceki yazımız olan Bağırsak Enfeksiyonu Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde Bağırsak Enfeksiyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Hamilelik Öncesi Beslenme Süreci
Hamilelik Öncesi Beslenme Süreci

Hamilelik öncesi beslenme süreci sizlerle hanımlar... Hamilelikten önce mutlaka ve mutlaka kafein,alkol,sigarı gibi şeylerden uzak durmalısınız. Bol bol meyveler tüketin...

Kapat