Siyah Boyalı Saç Nasıl Açılır? ( Siyah boyalı saçı açma işlemi )

Siyah Boyalı Saç Nasıl Açılır? ( Siyah boyalı saçı açma işlemi )
13 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 6.172 kez okundu.

siyah boyalı saç nasıl açılır tavsiyeler siyah boyalı saçı nasıl açabilirim diyenler

Siyah renk ile boyadığınız saçlarınızı açmak mı istiyorsunuz? Bunu bir güzellik merkezine gitmeden kendi el emekleriniz ile hazırlayacağınız özel tavsiyeler ile de rahatlıkla halledebilirsiniz hanımlar. Nasıl mı diyorsanız, sizler için hazırladığımız özel bilgilere mutlaka bir göz atmalısınız.

Konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanan bu özel bilgiler ile sizlerde siyah olan saçlarınızı rahatlıkla açabilecek ve istediğiniz tona ulaşabileceksiniz diye düşünmekteyim. Siyah olan saçlarınızı açmanıza yardımcı olacak özel önerilere isterseniz gelin birlikte bakalım ve siyah renk saçlar nasıl açılıyormuş hep birlikte öğrenelim…

SİYAH RENK SAÇ TONU RENGİ NASIL AÇILIR?

siyah saç rengi açma

SİYAH BOYALI SAÇLARI AÇABİLMEK İÇİN ÖZEL ÖNERİLER

1-siyah boyalı saç ne kadar zamandır siyaha boyanmış?

2-siyah boyalı saçın altında röfle varmı?

3-siyah boya yapılmış saç daha önce kızıla boyanmışmı?

4-siyah boya derken 1 numaramı 2 numaramı 3 numara ile mi boyanmış? hangisi?

5- siyah boyalı saçı açma dan önce bilinmesi gerekenlerden birtaneside siyah boyadan hangi renge dönülecek? Kahve mi, kızıl mı? sarı mı ? karamel mi? hangisi?

6-siyah boya lı saçı açma işlemi kaldıracakmı? yanma ihtimali nedir?

7-Bir defamı siyaha boyanmış saç acaba?

Bütün bunlar ve daha fazlası siyah boyalı saçı açma işlemi için bilinmesi gerekiyor. Fakat biz bunların hiçbirini bilmeden siyah saçı açma işlemini tarif edersek saçlar belkide yanabilir. Bu nedenle yapacağınız her türlü işlemin sorumluluğu size aittir.

SİYAH SAÇ BOYASI NASIL ÇIKAR SİYAH SAÇI AÇMA İŞLEMİ

Siyah saç boyası oldukça zor çıkan boyalardan biridir. Özellikle üst üste boyanmış bir siyah saçı açmak bazen mümkün olmayabilir. Burada saçın durumuna göre siyah saçı nasıl açarız öğreneceksiniz.

DURUM: BİR DEFA SİYAHA BOYANMIŞ SAÇI AÇMA İŞLEMİ,

Saçlarınızı kaza ile siyaha boyadınız ve pişman oldunuz. Saçlarınızı eski rengine boyamak istiyorsunuz. Bir defa siyaha boyanmış saçı nasıl açarım diye düşünüyorsunuz.

SEÇENEKLER.

1-Birdefa siyaha boyanmış saç boya silici ile kusturulabilir.
2-Bir defa siyaha boyanmış saç oryal ile saç rengi akıtılabilir.
3-Bir defa siyaha boyanmış saç krem açıcı ile açılabilir.

siyah saç rengi nasıl açılır

BİR DEFA SİYAHA BOYANMIŞ SAÇI BOYA SİLİCİ İLE AKITMA.

Bildiğiniz gibi boya siliciler en son boyanmış olan saç boya rengini siler. Yani sizin saçınız karamel saç rengi idi kaza ile siyaha boyadınız. İşte o son boyadığınız rengi saç boya silici ile silebilirsiniz. Kullanma talimatlarını okuyarak kendiniz de evde yapabilirsiniz. Saçın sağlık durumu iyi ise bir defa sidiğiniz bir saçı hala yeterince açılmamış ise bir iki gün yada hafta sonra tekrar boya silici ile silebilirsiniz.

BOYALARINIZI SİZE EN YAKIN GÜZELLİK MAĞAZASINDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

*******************************************************************************************
BİR DEFA BOYANMIŞ SİYAH BOYALI SAÇI ORYAL İLE AÇMA.

Oryal ile saç açma işlemi yapacaksanız açtığınız saçı tekrar boyamanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü saç açma işlemi yapar iken saçı iyi açamayabilirsiniz. Bir kısmı açılmış bir kısmı hafif koyu kalmış olabilir. Genellikle oryal ile saç açma işlemi yaptıktan sonra saç boyama yapılması gerekebilir.

Hazırlama:

1-oryal yani toz açıcı
2-saçın durumuna göre 20 yada 30 volum oksidan. eldiven.

Bir defa siyaha boyanmış saçı açma İşlemine başlamadan önce ense bölgesinden bir tutam saç üzerinde deneme yapın ona göre ilerleyin.

2 ölçek oryal ölçek yok ise yemek kaşığı oryal cam yada plastik bir kaba konur. İçine 20 yada 30 volum oksidan ilave edilir. Oksidan 1 çay bardağı veya daha fazla olabilir Saç çabuk açılacak gibi görünüyorsa 20 volum zor gibi görünüyorsa 30 volum oksidan konulur.

Homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılır.

Karışımın içine 1 yemek kaşığı halis zeytin yağı koyarsanız iyi olur tabi varsa. Eldiven giyilir. Daha sonra ense bölğesinden başlayarak kafa derisinden 1 santim geriden uca kadar saça sürülür. hızlı bir şekilde ama güzel ve orantılı olarak sürülür.

Saç bir defa siyaha boyandığı için çabuk açılacaktır.

Siyaha boyanmış saçın dibide siyaha boyalı durumda ise 15 dakika sonra diplerede eldiven ile karıştırılır.

Ortalama 30 dakika civarında siyaha boyanmış saç açılmış olacaktır. Saç en fazla 45 dakika sonra yıkanmalıdır.

Daha sonra siyaha boyanmış olan saç açılmış olacaktır. Siyah boyalı saçı açtıktan sonra şampuan ile yıkanır.

Ardından kurutup saçın açılma durumuna göre boyanabilir.

Bir defa siyaha boyanmış saçı açma işlemi yapmadan önce ense bölgesinden bir tutam saç üzerine deneme yapılarak eğer becerebiliyorsanız devam edilmelidir.

siyah saç rengini açmak için doğal yöntemler

*******************************************************************************************
SÜREKLİ SİYAHA BOYANMIŞ SAÇI AÇMA.  SİYAH SAÇI AÇMA, SİYAH SAÇ NASIL AÇILIR.

Siyah saçı açma işlemi yapmadan önce bilinmelidirki sürekli siyaha boyanmış bir saç belirli bir tona kadar açılır. Daha fazla açılmaz. Siyah saçı açmak istiyorsanız en ideal renk koyu çikolata kahve yada koyu bakır kahve gibi tonlara dönebilirsiniz. Yada kızıl tona dönebilirsiniz. Siyah saçı açma işlemi genellikle sarı tonlarına dönmez. Siyah saçı açma yapar iken hemen karamel renge dönemezsiniz. Tabi bu satırda bahsettiğimiz siyah saçı açma işlemi sürekli siyaha boyanmış bir saç tipidir.
Siyah saçı açma işlemi yapar iken saçın sağlık durumunun iyi olması gereklidir. Aksitakdirde siyah saç nasıl açılır derken saçlarınız kopabilir lastikleşebilir.

Siyah boyalı saçı açma işlemi için gerekli malzemeler:

1-oryal yani toz açıcı

2-40 volum oksidan yani %12lik

Siyah boyalı saçı açma işlemi karışımı:

2-3 yemek kaşığı oryal bir çay bardağı %12lik oksidan ile karıştırılır. Varsa içine 1 yemek kaşığı halis zeytin yağı ilave edilir.

Homojen bir kıvama gelince boyalı olan bölgeye saç dibinden 1 cm geriden uca kadar hızlı hızlı sürülür. Eldiven giyilmelidir. Saça komple açıcısürüldükten sonra kalın dişli dir tarak ile ayıra ayıra taranır ve açıcı yedirilir. Siyah saçı açma yapar iken saça açıcı sürülüdüğünde saçı komple kafaya yapıştırılmaz. Saçlar tutam tutam ayırayıra sürülür ve ayrı ayrı tutamlar halinde bekletilir. Yaklaşık ilk sürme işlemi bittikten 20 dk sonra eğer saç dipleride yeni siyaha boyanmış ise diplerede açıcı karıştırılır. Lakin diplerde boya yok doğal ise ilk sürmeden 30-40 dk sonra diplere açıcı karıştırılır. Boya olmayan yerler hemen açılacağı için fazla bekletilmez. Uçlar ile dipler birbirine yakın bir ton olduğun da saç şampuan ile komple yıkanmalıdır.

Siyah boyalı saç çok zor açıldığından ilk sürdüğünüz açıcı 15 dk bekledikten sonra tekrar ayıra ayıra dibe değmeden açıcı sürülebilir.

Bir yere az bir yere fazla sürülürse fazla sürülen yer az sürülen yerden daha hızlı açılacaktır.

Bu nedenle saça açıcı sürer iken dağılımı da güzel olmalıdır.

Yaklaşık 45 dk sonra saç kontrol edilir eğer çikolata kahve yada kızıl kahve tonlarda açılmış ise yeterlidir. Saç çok sağlıklı ise biraz daha bekletilebilir.

Yıkanan saç koyu çikolata yada bakır kahve yada kızıl bir tonda boyanabilir.

ORYAL NEDİR: oryal yada toz açıcı da dediğimiz ürün saçın rengini açmada, röflede, saç rengini akıtmada vb kullanılan bir üründür. Saçın üzerindeki nem tabakasını bozabilir buda saçlarda kuruma ve yıpranma yapabilir. Yıpranmış bir saça uygulandığında saçta kopma ve lastikleşmede yapabilir. Oksidan dediğimiz bir madde ile aktif duruma geçer. Saç rengini açtığı gibi boyalı saçı da açar aynı zamanda kıyafetlere değdiğinde onlarında rengini bozar. Göz ile asla temas etmemelidir. Baş derisinde fazla kaldığında deride yanma, su toplama, yara, saç dökülmesi, saçların kökten kapması gibi saç ve baş sağlığına ciddi şekilde zarar verebilir. Kullanma kılavuzları mutlaka okunmalıdır. Profesyonel kullanım gerektirir.

ÖNEMLİ NOT: Saç açıcılar oldukça yakıcı bir madde olduğundan kullanma kılavuzlarını okumanız tavsiye edilir. Yaptığınız her işlemin sorumluluğu maddi ve manevi size aittir. Bu bloğun tamamında ve sayfalarında yazılan bilgiler uzman kullanım gerektirir. Bilgilendirme amaçlıdır.

kaynak

Bir önceki yazımız olan Boyalı Saçlara Bal Köpüğü Ya da Karamel Balyaj Nasıl Atılır? başlıklı makalemizde bal köpüğü balyaj ve karamel balyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Siyah Boyalı Saç Nasıl Açılır? ( Siyah boyalı saçı açma işlemi ) Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. çikolata diyor ki:

    Extraordinary things the following. I will be really pleased to view your post. Thanks that i’m writing about in front to contact anyone. Are you going to generously drop me a e-mail?

  2. ELİF SUİ diyor ki:

    SLM BEN RÖFLENİN ÜZERİNE KOYU KESTANE YAPTIM ŞİMDİ PİŞMANIM KIZIL YAPMAK İSTİYORUM BANA LÜTFEN YARDIMCI OLUN

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
bal köpüğü balyaj
Boyalı Saçlara Bal Köpüğü Ya da Karamel Balyaj Nasıl Atılır?

boyalı saçlara bal köpüğü karamel balyaj uygulama sürme yapma Boyalı saçlarınıza bal köpüğü ya da karamel balyaj attırmak istiyor ama...

Kapat