Strese İyi Gelen 5 Yiyecek!

Strese İyi Gelen 5 Yiyecek!
7 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.619 kez okundu.

strese iyi gelen besinler — strese iyi gelen meyveler — stresten kurtulma yöntemleri

Stres… Ah bu nalet stres… Başımızın en büyük belaları arasında yer alan stres, aslında yaşayış tarzımız ile birlikte ortaya çıkan ve daha ileri boyutlara ulaşan bir rahatsızlık çeşitidir. Kişilerin kendi iç yaşamlarında oluşan çeşitli sorunlar ile birlikte ortaya çıkan stres, oluştuktan itibaren, etkisi altına aldığı kişileri fazlasıyla zorlar. Bu rahatsızlıktan kurtulabilme, kişilerin kendi öz iradelerinin sağlamlığı ile direkt olarak ilgilidir. Kişi yaşamış olduğu stresi kendi çabaları ile rahatlıkla ortadan kaldırabilir. Fakat bu tedavi yönteminin zora girdiği yerlerde, mutlaka ekstra çözümler denenmelidir. Stresin yarattığı etkenlerden kurtulabilme ile ilgili hazırladığım bu yazımı, sizlere stresten kurtulabilme adına ekstra çözüm olarak sunuyorum… Dostlar… Günlük yaşam içerisinde, aşağıda yer alan besinleri tükettiğiniz zaman, stresin etkisinden uzaklaştığınızı farkedeceksiniz. Şifalı günler diliyorum…

1.Yoğurt ve süt ürünleri: Süt ve süt ürünlerinin içerisinde tirosin isimli bir madde bulunur. Bu madde beyinde serotonin salgılanmasını tetikler. Serotonin, mutluluk hissi uyandıran, rahatlatan ve strese karşı yanınızda olan bir hormondur.

2.Siyah Çikolata: Çikolatanın mutlu edici etkisini hepimiz biliyoruz. Biraz doğal siyah çikolata yiyerek siz de stresten kurtulup gülücükler saçabilirsiniz.

3.Asitli meyveler: Bu meyvelerde doğal şeker bulunur. Doğal şekerler beyin fonksiyonlarını geliştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirecek C vitamini desteği sağlar.

4.Sebzeler: Brokoli ve sarımsak gibi sebzeler vücut direncini arttırır.

5.Doğal çaylar: Papatya, yeşil çay ve yasemin gibi bitki çayları düzenli tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve sinir sistemini düzenler.

 

Bir önceki yazımız olan Mide yanması ve ekşimesi nasıl geçer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Yıl örgü erkek atkısı Açıklamalı Yapılışı
2016 Yeni Erkek atkı örgü modelleri

Erkek atkı örgü modelleri 2016 -- atkı modelleri -- atkı örnekleri -- erkekler için atkı modelleri Eşinize veya çocuğunuza bir...

Kapat