Telefon Kılıfı Yapımı ve Süslemesi

Telefon Kılıfı Yapımı ve Süslemesi
5 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.727 kez okundu.

örgü telefon kılıfı modelleri çeşitleri örnekleri ve detaylı resimli anlatım yapılışı sizlerle dostlar…

Telefonlarınız için örebileceğiniz şık bir örgü tasarımı ile karşınızdayız dostlar… Bende telefonum için örgü kılıf modeli oluşturmak istiyorum diyenlerdenseniz, sizler için seçtiğimiz telefon kılıfı modelini mutlaka değerlendirmeli ve benzer tasarımı ortaya çıkartma adına önemli adımlar atmalısınız…

örgü telefon kılıfı

FISTIKLI TELEFON KILIFI MALZEMELER
Orta kalınlıkta yün Tığ No: 4 YAPILIŞI 19 zincir çekilir. 1 sıra her ilmeğe tek batarak üçlü trabzan yapılır. 3 zincir çekilip bir üst sıraya çıkılır.

İlk ilmeğe üçlü trabzab yapılır, aynı ilmeğe 5 tane daha üçlü trabzan yapılır, son ilmekler tığın üstünde bırakılıp, hepsi bir defa da kapatılır. Sonraki üç ilmeğe her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. Takip eden ilmeğe fıstık yapılır.

Sıra sonuna kadar devam edilir. Sonraki sırada her ilmeğe tek batarak üçlü trabzan yapılır. 3 zincir çekilip üst sıraya çıkılır.

Her ilmeğe tek batarak iki tane ikili trabzan yapılır. 3.ncü ilmeğe fıstık yapılır. 3 tane ikili trabzan yapılır, sonraki ilmeğe fıstık yapılır.

Bu şekilde 9 sıra örülüp örgü kapatılır. Dikilerek telefon kılıfı tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan Yeni örgü mutfak perdesi modelleri başlıklı makalemizde örgü mutfak perdesi modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
orgunun_gevsek_yada_siki_oldugunu_anlamak
Örgünün gevşek ya da sıkı olmasını nasıl engelleriz? (video anlatım)

örgünün gevşek ya da sıkı olması nasıl engellenir detaylı video anlatım sizlerle dostlar... Örgü işi yapan hanımların başına gelebilecek en...

Kapat