Ten Rengine Göre Göz Farı seçimi

Ten Rengine Göre Göz Farı seçimi
1 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.467 kez okundu.

ten rengine göz farı nasıl seçilir en uygun göz farı seçebilme önerileri… 

Göz güzelliğini ön plana çıkartmak amacıyla kullanılan göz farları, ten renklerine göre uygulandıklarında kişilere daha özel görünümler kazandırabiliyor hanımlar. Güzellik uzmanları, ten rengine göre seçilecek olan göz farı ile kişilerin daha güzel bir görünüme kavuşacaklarını belirtirlerken konu ile ilgili olarak şu önerilerde bulunuyorlar.

Eğer açık tenli ve sarışınsanız, şanslısınız çünkü hemen her renk far kullanabilirsiniz. Karamel, kahve, gri ve krem rengi özellikle yakışacaktır. Önce açık bir rengi (yumuşak bir gri, kemik yada kehverengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz kapağının bitimine kadar sürün. Göz kapağının üstüne ise kahverengi, bronz gibi daha koyu renkler kullanın. En koyu tonu da derinlik katması için göz kapağının bitiş çizgisine sürün.

Esmerler rahatlıkla koyu tonlar kullanabilirler. Koyu renk farı kirpiklerin dibine kadar, yanlara dogru hafif uzatarak sürün.
Kızıllar ise karamel, gri, lila veya siyah gibi renkleri kullanabilirler. Bu renklerle sarışınlarinkine benzer makyaj yapabilirsiniz ancak göz ile burun arasındaki bölgeye fazla koyu renkler sürmekten kaçının.

Bir önceki yazımız olan Bronzlaştırıcı Bitkisel Yağ Karışımı başlıklı makalemizde Bronzlaştırıcı Bitkisel Yağ hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Doğum Çantası
Doğum Çantasına Neler Koymalıyım?

doğum çantası nedir nasıl hazırlanır doğum çantasında bulunması gereken ürünler hangileridir.  Doğuma giden anne adaylarının yanında götürdükleri ve içerisinde doğumdan...

Kapat