Tığ İşi Bolero Modeli ve Yapılışı

Tığ İşi Bolero Modeli ve Yapılışı
11 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.833 kez okundu.

 tığ işi bolero modeli yapılışı resimli anlatımlı sizlerle dostlar…

 

Tığ işi bolero yapmak oldukça kolay bayanlar bende yaptım hiç zorlanmadım. Bu makalemi dikkatlice okursanız sizlerde bu örgüyü yaparken hiç zorlanmıyacağınıza eminim. İşte sizler Tığ işi bolero modeli yapılışı :

Tığ İşi Bolero Modeli ve Yapılışı

Malzemeler: 5 [virgül] 5 ve 6 numara şiş.Sentetik ağırlıklı uygun ip.

*ÖRNEK: 3 düz * 1 defa ipi dola [virgül] 2 ilmek birlikte örülür* son 3 ilmek kalana kadar işaretlerin arasındaki işlem tekrar edilir [virgül] 3 ilmek düz örülür.

BAŞLAMA

Small için 5 [virgül] 5 numara şişe 44 ilmek ile başlanır.

2 [virgül] 5 cm boyunca tüm sıralar düz örülür.2 [virgül] 5 cm olduktan sonra 1 sıra ters örülür ve 6 numara şişe geçilir.

Sonraki sırada *Örnek 10 sıra boyunca çalışılır ve arttırmaya geçilir.

Arttırma 1. Sıra:3 düz [virgül] 1 defa ip şişe dolanır [virgül] *Örnek 3 ilmek kalana kadar çalışılır [virgül] 1 defa ip şişe dolanır [virgül] 3 düz örülür

Arttırma 2. Sıra:3 düz [virgül] 1 defa ip şişe dolanır [virgül] 1 düz [virgül] *Örnek 4 ilmek kalana kadar çalışılır [virgül] 1 defa ip şişe dolanır ve 4 düz örülür.

Bu işlemin sonunda ilmek sayısı 48 olacak

12 sıra boyunca *Örnek çalışılır ve sonra tekrar ilmek sayısı 64 olana kadar Arttırma1. ve Arttırma 2.sıraları çalışılır.64 ilmek olduktan sonra [virgül] kol boyu 35 [virgül] 5cm (veya istenilen uzunluk) olana kadar yine *Örnek çalışılır.İstenilen uzunluğa gelindiğinde son örülmüş sıranın her iki tarafına işaret konur.Parça boyu 40 [virgül] 5 cm (veya istenilen ölçü) olana kadar *Örnek çalışılır ve 40 [virgül] 5 cm olduktan sonra yine son örülmüş sıranın her iki tarafına işaret konur.

6 sıra *Örnek çalışılır.

Eksiltme 1.sıra: 3 düz [virgül] 2 ilmek birlikte örülür [virgül] 5 ilmek kalana kadar *Örnek çalışılır [virgül] 2 ilmek birlikte örülür [virgül] 3 düz

Eksiltme 2.sıra:2 düz [virgül] 2 ilmek birlikte örülür [virgül] 4 ilmek kalana kadar *Örnek çalışılır [virgül] 2 ilmek birlikte ör [virgül] 2 düz

Bu işlemden sonra ilmek sayısı 60 olacak

12 sıra tekrar *Örnek çalışılır ve 12 sıra *örnekten sonra 44 ilmek kalana kadar Eksiltme1.ve Eksiltme2. sıraları çalışılır.Son İşaret konulan yerden itibaren kol boyu 33cm (veya istenilen ölçü) olana kadar *Örnek çalışılır ve 5 [virgül] 5 numara şişe geçilir.2 [virgül] 5 cm boyunca her sıra düz örülür ve bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Duble (çift) örgü yapılışı (resimli anlatım) başlıklı makalemizde Duble (çift) örgü yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
islemeli_bebek_yelekleri-2
Tığ işi işlemeli bebek yelekleri

tığ işi bebek yelek modelleri örnekleri çeşitleri 2012 üretimler ile sizlerle...  Merhaba hanımlar sizlere bu makalemde, tığ işi işlemeli bebek...

Kapat