Tığ İşi Lif Modelleri Ve Yapılışı

tığ işi  lif modelleri ve yapılışı sizlerle bayanlar…

Diğer makalelerimde sizlere en güzel lif modellerini ve lif modelleri 2012 örneklerini sunmuştum bu makalemde ise sizlere tığ işi lif modelleri nasıl yapılır en güzel bir şekilde anlatmak istedim şimdiden yapacak olanlara kolay gelsin iyi günler…

Resimleri tam boy görebilmek için küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

FISTIK (YILDIZ İŞİ)

2 zincir çekelim, yıldız için ne kadar uzunluk istiyorsanız ona göre ilmeği çekip uzatalım. Aynı yere 3 kez batıp ilmekleri aynı boya çekip 1 kerede 3′iinü birden alıp toplayalım.

ÖRGÜ

1- Sabunluğu hangi uzunlukta istiyorsak o sayıda yukarıdaki fıstıklardan yapalım. 2. sırada 2 fıstık yapıp,
3 fıstığın dibine batalım. Sırayı bitirelim. 3 sırada 2 fıstık yapıp bir önceki sıradaki ters v şeklindeki 2 fıstığın ortasına batalım. 1 fıstık yapıp yandaki ~ fıstıkların tepesine batalım. 4. sırada tekrar 2 fıstık yapıp bir önceki sıranın 2 fıstık orta birleşim yerine ters v olacak şekilde batalım. Diğer rengi istediğimiz şekli oluşturmak için girip lifimizi bitirelim.

DESEN

19 fıstıkla başlayalım. 2 fıstık (yıldız) sırasından sonra yan küçük motiflere geçmek için başlangıçtan 2 yatay fıstıktan sonra diğer renge geçelim. 2 yıldız oluştuktan sonra ortayı bulup baklava motifi için diğer renge geçelim. Baklavayı bitirip şekli oluşturalım. Kenarlarına saçak oya uygulayalım.

Bir önceki yazımız olan Dantel Pike Takımı Modelleri başlıklı makalemizde Dantel Pike Takımı Modelleri, dantel pike takımları ve Dantelden Pike Örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Pike takımları
Dantel Pike Takımı Modelleri

dantel pike takımı modelleri ve resimleri sizlerle bayanlar... Dantel pike takımı çok güzel bir nakış örneğidir. Günümüzde her yerde karşımıza...

Kapat