Tırnak Kırılması Nedenleri Ve Önlenmesi

Tırnak Kırılması Nedenleri Ve Önlenmesi
28 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.223 kez okundu.

tırnak kırılması nedenleri sebepleri neden olur nasıl önlenir..

El güzelliğinin temel parçalarından olan tırnaklar, belli etkenlerden dolayı yıpranak kırılabiliyor hanımlar. Meydana gelen bu kırılmalar ise fazlasıyla can sıkarak, kişilerin etkilenmesine sebep olabiliyor. Bu yüzden mutlaka doğru öneriler ile bu kırılmaların önüne geçmeli ve kırılmalardan kurtulmalısınız diye düşünüyorum.

Tırnak kırılması ile ilgili biraz konuştuktan sonra, şimdi sizlere bu kırılmaların hangi etkenlerden dolayı gerçekleşebildiğini aktarmak istiyorum hanımlar… Tırnaklarınızın neden kırılır? İşte detaylar;

  • Tırnak kıırılmaları vitamin/mineral eksikliginin ya da başlı başına bir hastalığın belirtisidir.
  • Eksikliğinde tırnak kırılmasına neden olan mineraller: kalsiyum, magnezyum, demir ve çinkodur.
  • Yine eksikliğinde tırnak kırılmasına neden olan vitaminler de: A ve kansızlık ile bağlantılı olan b vitaminidir.
  • Hormon düzensizlikleri, troid hastalıkları, kalp hastalıklarının başlangıcında tırnak kırılmaları gibi belirtiler görülebilir.
  • Yine tırnaklarda görülen sedef hastalığı tırnakların kırılmasına ve incelmesine neden olur.
  • Tırnak kırılmasının yanı sıra tırnakların mor, sarı, yeşil renkler alması, tırnak yuzeyinde çizgiler oluşması, tırnak yuzeyinin düz dokusunun bozularak girintili çıkıntılı olması, tırnakların uzamaması, aşırı yumuşaması tırnaklarda görülen olumsuz etkenlerdendir.
  • Tırnak kırıllması tedavisinde ilk olarak herhangi bir hastalıkla ilişkili olup olmadığının tespiti için gerekli kontroller yapılır. Tırnak kırılması sebebi beslenme düzensizlikleri ise eksik vitamin/minerllerin ağırlıklı olduğu yeni bir beslenme programı uygulanır.
  • Tınakları çok fazla uzatmamakta da tırnak kırılması açısından fayda vardır.
  • Tırnakların bakımını düzenli olarak yapmak, nemlendirmek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Ayak Mantarı Nasıl Oluşur ve Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde Ayak Mantarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yüksek topuzlu saç modeli
Yaza Uygun Topuz Modelleri

2012 Yaz aylarında topuz saç modelleri ile rahat edebilirsiniz... Bu sıcaklar bizleri bitirdiği gibi saçlarımızı da bitirmek üzere saçlarımızı bu...

Kapat