Tırnak Nasıl Uzar? Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnak Nasıl Uzar? Tırnak Uzatma Yöntemleri
15 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 2.391 kez okundu.

tırnak nasıl uzar nasıl uzatılır yöntemleri tüyoları hakkında bilgiler.

Tırnaklarınızın kısalığından dolayı sıkıntılar yaşıyor ve artık tırnaklarınızı uzatmak mı istiyorsunuz? Eminim çoğunuzun cevabı -evet olacak. E o halde sizleri aşağıdaki özel bilgileri takibe devam ediyorum hanımlar. Konusunda uzman kişiler tarafından sunulan bu özel yöntemler ile sizlerde tırnaklarınızı kolaylıkla uzatabilir, bu şekilde daha güzel ve gösterişli tırnakları elde edebilirsiniz.

Daha uzun tırnaklara sahip olan kadınlar bu durumdan her zaman gurur duymuş ve tırnakları ile fark yaratmışlardır. Aşağıdaki özel önerilerimiz ile sizlerde tırnaklarınızı uzatabilir, bu durum ile avantaj yaratabilirsiniz.

Tırnak Uzatma

Tırnak uzatabilme anlamında işe yarayabilecek özel yöntem 1;

Tırnak Uzatma Karışımı

Bir tas ılık suya bir çorba kaşığı tuz, birer tatlı kaşığı limon suyu ve sirke, bir çay kaşığı zeytinyağı koyun ve ellerinizi tutabildiğiniz kadar bu suda tutun. Her akşam bunu uygulamaya devam edin, tırnaklarınızı güçlendirecektir. Ayrıca tırnaklarınızı limonla ve badem yağıyla ovabilirsiniz. Bu formülleri ölçülerini artırarak ayaklarınız için de uygulayın. Tırnak kırılmaları neden olur Tırnaklarınızın çatlamasının nedeni sizin demir eksikliği ve kansızlık yaşamanızdır. Bence önce bir doktora gidin ve tahlil yaptırın. B12 ve A vitamini alın. Her sabah bir çorba kaşığı çökelek yiyin. Kara üzüm ile beslenin.

Tırnak uzatabilme anlamında işe yarayabilecek özel yöntem 2;

Tırnak yeme her zaman psikolojik problemlerden kaynaklanmamaktadır. Günümüzde tırnak yeme adeta bulaşıcı bir hastalık gibi ailelerden çocuklarına geçmektedir ki, çocuklar birbirlerinden görerek de bu eyleme başlayabilmektedir. Böyle durumlarda çocuklara yapmamasının söylenmesi ne yazık ki işe yaramamakta ve çoğunlukla bir uzmanın yardımına ihtiyaç duyulmaktadır.

Tırnak Nasıl Uzatılır

Ancak bir uzmanla bu konuda görüşmeden önce evde alabileceğiniz pratik ve küçük çözüm yöntemleri de mevcuttur. Öncelikle tırnaklara acı oje sürülmesi kız çocukları için denenebilir ve saydam oje ile erkek çocuklarında da uygulanabilir. Bu eğer işe yaramazsa altı yaş üzeri çocuklarda eller hafifçe ıslatılarak acı bibere sürüldükten sonra, çocuğun strese girmesi veya gerilmesi sağlanarak acı tat karşısında tırnak yeme eylemini bırakması sağlanmaya çalışılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sonbaharda Grip Salgınına Dikkat ! başlıklı makalemizde Sonbaharda Grip hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sarı saç rengi modelleri
Yeni Yıla En Güzel Saç Renkleri İle Girin!

2013 yılının en güzel ve moda saç rengi modelleri sizlerle.. 2013 yılına girerken sizlere çeşitli saç modelleri paylaştım bu saç...

Kapat