Tırnak uzatmanın yolları

Tırnak uzatmanın yolları
4 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 1.602 kez okundu.

tırnak uzatmanın yolları yöntemleri püf noktaları tedavileri…

Tırnaklarınızın uzunluğu konusunda sıkıntılar çekiyor ve tırnaklarınızı uzatmak istiyorsanız, bir de aşağıdaki makalemizde yer alan yöntemleri denemelisiniz kızlar. Makalemizde yer alan bilgilere biz göz atarak, tırnak yapısı ve gelişimi konusunda bilgi sahibi olabilir, daha uzun ve gösterişli tırnak elde edebilme anlanımda emin adımlar atabilirsiniz.

Tırnak uzatmanın yolları

Asabiyet,stres,endişe ve sıkıntı halinde oluşan tırnak yeme gibi alışkanlıklar bilinçdışı davranışlar olarak söyleniyor.Tırnak yeme alışkanlığının bilimsel adı ise ”onikofaji”dir.Tırnak yemek sosyal açıdan da pek hoş karşılanmamaktadır.Ayrıca yenen tırnakların çekici görünmediğini belirten araştırmacılar,bazı insanların ise tırnak yeme durumunu abartıp parmaklarını kanattıklarını ,tırnakları yemekten yok denecek kadar az tırnak kaldığını vurgulayarak,tırnaklarınızı yediğinizde tırnağınız ile ağızınızın arasında bakterilerin taşındığını,şeytan tırnağının koparıldığında da enfeksiyon kapma riskinin yüksek olduğunu söylüyorlar.Peki bu alışkanlıktan nasıl kurtulunur?

Tırnaklarınızın bakımını kesinlikle yapın ya da yaptırın.Temiz ve bakımlı eller çekici görünecektir.Eviniz de ya da çantanızda küçük bir manikür kiti bulundurun.Kırılan tırnağınız olduğunda ya da şeytan tırnağı çıktığında tırnaklarınızı yemeden düzeltebilirsiniz.Hafta da 1 kez manikür yaptırmaya çalışın.

Eczanelerde bulunan tırnak bakım ürünleri arasında tırnak yemeyi bıraktırıcı kremler,yağlar ya da cilalar bulunmaktadır.Bu ürünler sadece tırnak yemeyi engellemek için değil başparmak emmeyi bıraktırmak içinde kullanılıyor.Ürünlerin içerisinde bulunan kırmızı biber özü ürünün acı olmasını sağlıyor.

Tırnak yeme alışkanlığınızı unutmak için sürekli kendinizi oyalayacak birşeyler bulun.Mesela basit bir stres topu işinize yarayacaktır.Tırnaklarınızı yemek istediğiniz zaman bu topu elinize alın ve sıkmaya başlayın.Ya da dikiş dikme çizim yapma,örgü örme gibi el işleri de sizi meşgul edecektir.

Neden tırnak yemeye başladığınızı bulun.Genellikle stres,sıkıntı,korku ya da endişe neden olduğu gibi sadece 1 günde de bu alışkanlığı edinmiş olabilirsiniz.Eğer ne zaman ve hangi koşullarda tırnak yemeye başladığınızı bulduysanız bununla ilgili yolları da bulacaksınız demektir.

Her zaman strese karşı dirençli olamayabilirsiniz fakat başka uğraşacak şeyler bulabilirsiniz.İş yerinde çok fazla sıkıldıysanız kısa bir yürüyüş yapın ya da en azından 1 bardak su almak için yerinizden kalkın.Hissettiklerinizi kendinize yakın gördüğünüz biriyle konuşmak da iyi gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Okul başarısızlığı nasıl engellenir? başlıklı makalemizde Okul başarısızlığı nasıl engellenir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yemek masası modelleri 2012
Yemek masası modelleri

yemek masası modelleri örnekleri çeşitleri 2012 2013 seçimleri ile sizlerle.. Farklı mobilya firmaları tarafından üretilerek bizlere sunulan yemek odası veya...

Kapat