Tunus işi örgü patik yapılışı detaylı anlatım

Tunus işi örgü patik yapılışı detaylı anlatım
15 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 2.906 kez okundu.

tunus işi örgü patik yapılışı tunus işi örgü patik modelleri 2012 örgü tunus işi patik modeli

Tunus işi örgü patik yapılışı ile ilgili yaptığım araştırmalar sonucunda, berrahobi.blogspot.com isimli bir site üzerinden modelin yapılışını buldum kızlar… Arkadaşımız sağolsun resimler ile detaylı bir açıklama yaparak, bizlere bu modeli nasıl işleyeceğimizi anlatmış. Ben modele hemen başladım, benim gibi bu modelin yapılışını arayan arkadaşlarıma, modelin nasıl yapıldığı ile ilgili detayları sunmak istiyorum… Kızlar… Gelin hep birlikte modele başlayalım ve bitirelim…

Öncelikle kızlar 24 ilmekle başlıyoruz bir sıra ördükten sonra ikinci sırada örneği kurmaya başlıyoruz. Yukarıda resimde verilmiş arkadaşlarım.

Yukarıdaki şemaya uygun örneğinde yapılmış şekli şu şekilde kızlar.

Bu yukarıda ki örnüeğin hemen üst kısmından her sıra sonunda birer tane eksilterek örmeye devam ediliyor.

7 ilmek kalana kadar bu işleme devam ediyorsunuz arkadaşlarım.

Beyaz ipe geçip eksilttiklerimi topluyoruz burda dikkat edilmesi gereken tek ilmek almıyoruz arkasındaki ilmeğide alıyoruz ki arada delikler oluşmasın.

Yukarıdaki şekilde tekrar 24 ilmek ile işleme devam ediliyor.

Burada da birinci kesme işlemlerinin aynısını ikinci dilimi elde etmiş oluyoruz. ve tekrar toplayıp 24 ilmek elde ediliyor. Aşağıdaki resimdeki gibi

Üçüncü kez bu işlemi yaptıktan ve topladıktan sonra üçüncü dilim bir sıra daha mor örüyoruz. 24 ilmekli burada fazladan bir sıra mor örmemizin sebebi ise diğer tarafta renklerin eşit görünmesi olayı kızlar.

Diğer taraftan da örneği kurup bitiriyoruz kızlar.

Şimdi de sıra geldi topuğa ilk sıradaki mor renkleri birbirine eşitleyerek yukarı doğru yani parmak uçlarına doğru gidiyoruz. Böylece bütün renkleri karşılıklı eşitliyoruz.

Bu resimde toplu iğne görünüyordur kızlar. Oraya kadar 13 ilmek en sondaki iğne tarafındaki beyazlardan sağ taraftan ilmekten olarak başlanıyor.

Burada daha belirgin bir şekilde şişte 12 ilmek var kızlar.
13. ilmeği aldıktan sonra 12. ilmek ile birlikte kesilecek . Yani her zaman şişte 12 ilmek olacak her sırada 13. ilmeği olarak sabitlemiş olacağız ve keseceğiz.

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal şapka modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nasil Zayiıflarım?
Zayıflama ve incelme sırları

zayıflamanın yolları nasıl zayıflanılır etkili zayıflama önerileri Aşırı kilo aldım ve bu kilolardan bir şekilde kurtulmam gerekli diyorsanız, çeşitli araştırmalar...

Kapat