Uzun triko hırka modeli ve detaylı anlatım yapılışı

uzun triko hırka modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı resimli anlatım ile sizlerle…

Örgü işi yapan hamaratlı bir el tarafından hazırlanan, gerçekten harika bir uzun hırka modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile karşınızdayız hanımlar. Şık tasarımı ile bir hayli dikkat çekici olan ve mutlaka ama mutlaka değerlendirmeniz gereken uzun triko hırka modelini çok ama çok beğeneceksiniz diye düşünmekteyim. Kış aylarında içiniz rahat bir şekilde kombinlerinize ekleyebileceğiniz örgü hırka modelini, sizlerde kendi el emeğiniz ile rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Rengi, tasarımı ve kesimleriyle gerçekten çok ama çok gösterişli olan uzun triko hırka modelinin yapılışına buyrun birlikte bakalım…

Uzun triko hırka modeli ve detaylı anlatım yapılışına baktıktan hemen sonra, sizler için seçtiğimiz uzun hırka modellerine de bir göz atmalısınız hanımlar..

İp: 650 gr.

Şiş: 5,5 numara

Beden: Otuzsekiz

Modele yüzotuzdört ilmek örerek başlayın. Yetmişbeş cm uzunlugunda alacak şekilde oniki ilmeği bir ters, bir düz, bir ters yapın.

İki ters ilmekten hemen sonra onyedi ilmeği ajur yapın iki ters, iki düz, iki ters; Onyedi ilmeği ajur, iki ters ilmekten daha sonra otuzdört ilmeği bir sıra düz, bir sıra ters yapın.

iki ters, altı düz, iki ters, altı düz, iki ters yapın. Altı düz ilmekleri, her beş sırada 3-3 saç örgüsu burun. Son yirmi altı ilmeği bir sıra ters, bir sıra düz, bir sıra ters, iki sıra düz, bir sıra ters, bir sıra düz, bir sıra ters olmak üzere örümeye devam edin.

Daire şeklinde örebilmeniz için son yirmaltı ilmeğini iki sıra düz ilmeklerinin son ondört ilmeğini yapmadan geri dönüş yapın.

Geri dönüş işlemini her 2 sıra düz örgüden sonra yapın. Ajur sıralarından sonra gelen 34 ilmeğin son sekiz ilmeğini yapmadan her dokuz sırada bir dönüş yapın.

Yeniden otuzdört ilmeğin her onsekiz ilmeğini yapmadan dönüşler yapın. Aynı kısımda otuzdört ilmeğin yirmialtı ilmeğini yapmadan dönmeler yaparak örmeye devam edin.

Yuvarlak gelecek şekilde ara kısımlarda geri dönerek örün. Üçyüzelli sıra ördükten sonra ilmekleri bitirin. İki kenarı ekleyin.

Dikişli kısımı orta kısıma gelecek şekilde katlayın. İki kısımda kırk sıra kol genişliği bırakarak ortada otuzdört cm’lik yeri ekleyin.
Daha sonra tekrar dikiş yaptığınız yerinden saç örgü kısımlarında sonra gelen yirmialtı ilmeği içe katlayıp saç örgülerinin alta gelecek şekilde katlayıp yaka kısmını tamamlayın.  Otuz cm’lik kısmını ekleyerek tamamlayın.

AJUR (Onyedi ilmek üzerinde):

Bir.sıra: Bir düz örün, bir dolayın, altı ilmek düz öfün, üç ilmeği toplayın, altı ilmek düz örün, bir dolayın, bir düz örün. Arka sıraları ters örün.

İki.sıra: iki düz örün, bir dolayın, beş düz örün, üç ilmeği toplayın, beş düz örün, bir dolayın, iki düz örün.

Üç.sıra: üç düz örün, bir dolayın, dört düz örün, üç ilmeği toplayın, üç düz örün, bir dolayın, üç düz örün.

Dört. sıra: dört düz örün, bir dolayın, üç düz örün, üç ilmeği toplayın, üç düz örün, bir dolayın, dört düz örün.

Beş .sıra: beş düz örün, bir dolayın, iki düz örün, üç ilmeği toplayın, iki düz örün, bir dolayın, beş düz örün.

Altı.sıra: altı düz örün, bir dolayın, bir düz örün, üç ilmeği toplayın, bir düz örün,J_dolayın, altı düz örün.

Yedi .sıra: yedi düz örün, bir dolayın, üç ilmeği toplayın, bir dolayın, yedi ilmek düz örün.

Sekiz.sıra: Birinci sıradan başlayın.

Uzun hırka modelleri

Bir önceki yazımız olan Yazlık tığ işi bluz örneği ve yapılışı başlıklı makalemizde yazlık tığ işi bluz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Uzun triko hırka modeli ve detaylı anlatım yapılışı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Gülistan Koç diyor ki:

    Merhaba;ekteki hırkanın kırmızısından almak istiyorum temin etmem mümkün müdür acaba?ilgilenirseniz sevinirim iyi günler..
    http://www.kadinmelektir.com/uzun-triko-hirka-modeli-ve-detayli-anlatim-yapilisi.html/uzun-triko-hirka-modeli-ornegi-ve-detayli-anlatim-yapilisi

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Boncuk işli salon takım örtüsü
Boncuk işli salon takımı örnekleri

boncuk işli salon takım modelleri örnekleri çeşitleri en güzel en yeni seçimlerle... Boncuk işli tasarımlar ile hazırlanan birbirinden güzel salon...

Kapat