Yağ yakımına yardımcı yiyecekler

Yağ yakımına yardımcı yiyecekler
2 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.417 kez okundu.

Yağ yakımına yardımcı yiyecekler,yağ yakımı için diyet,yağ yakımı programı

Bayanlar vücudunuzun herhangi bir bölümünde,  yağlanmalardan şikayetçiyseniz  yağ yakımına yardımcı yiyecekler tüketmeniz gerekmektedir. Bu söylenmiş olan bilgileri kullanarak rahatlıkla vücudunuzda oluşan yağlardan kurtulabilirsiniz.

yağ yakımına yardımcı besinler


Rezene: Çok güçlü bir aromaya sahip bu bitkinin içindeki uçucu yağlar, metabolizmayı hızlandırıyor. Enzim oluşumunu arttırıyor ve yağların vücutta depolanmasını önlüyor.

Tavuk eti: Derisinden ayrılan beyaz tavuk eti, protein açısından zengin, yağ açısından ise son derece fakirdir. Tavuğun yanı sıra piliç, devekuşu ve hindi de aynı özelliğe sahiptir. Bu gıdalar zengin birer protein kaynağı olarak, cildin yağ dokusunu güçlendirir.

Ananas:Ananastaki bazı enzimler, balık ve kırmızı etteki proteinin daha kolay parçalanmasına yardımcı oluyor. Böylece protein, hücreler içinde daha kolay emilebiliyor; vücut bu proteinlerden daha fazla yarar sağlıyor.

Elma: Elmanın sağlığımıza pek çok faydası olduğunu artık herkes biliyor. Bu faydalardan biri de kilo vermenize yardımcı olmasıdır. Bunu nasıl yaptığını düşünüyorsanız, iştahınızı kapatıyor. Elmanın içindeki pektin maddesi, uzun süre tok kalmanızı sağlar ve gereksiz atıştırmaları önler.

Enginar: Enginarda bulunan ‘cynarin’ isimli madde, vücuttaki toksinlerin atılımını sağlıyor. Karaciğer dostu olarak bilinen bu sebze, bol magnezyum içeriyor ve yağ yakımını hızlandırıyor.

Fasülye: Yağ oranı düşük ve protein açısından zengin fasulyenin her türü, zayıflamak isteyenlerin listesinde mutlaka bulunmalıdır. Tok tuttuğu için atıştırmayı önleyen fasulye, kolesterolü düzenler ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Kırmızı acı biber

Bibere acı tadı veren ‘capsalcin’ maddesi, metabolizmayı hızlandırır, vücut ısısını arttırır. Vücut, yükselen ısıyı düşürmek için, ekstra enerjiye ihtiyaç duyar ve böylece yağ yakımını kolaylaştırır. Zerdeçal da vücutta kırmızı bibere benzer bir etki yaratır.

Bir önceki yazımız olan Hangi Saatte Ne İçilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
hangi_saatte_ne_icilir
Hangi Saatte Ne İçilir

hangi saatte ne içmeli, yararlı olan besinler,hangi içecekler kilo aldırır Yetişkin bir insanın vücut ağırlığının yüzde 75’i sudan oluşturuyor.Başlıca içtiğimiz...

Kapat