Yağlı ciltlere limon maskesi

Yağlı ciltlere limon maskesi
10 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.336 kez okundu.

yağlı ciltlere limon maskesi — yağlı ciltler için doğal maske — yağlı cilt bakımı

Cilt yağlanmaları, cilt üzerinde meydana gelen en temel sorunlar içerisinde yer alır ve bu problem ile ilgili toplumun büyük bir kısmı çeşitli sorunlar çekebilir. Kızlar… Sizlerde bu sorun konusunda sıkıntılar çekiyorsanız, sizler için hazırladığımız makalemize mutlaka bir göz atmalısınız. Makalemizde yer alan bilgileri uyguladıktan sonra, cildiniz üzerinde oluşan yağlanmalardan yavaş yavaş kurtulmaya başlayacaksınız…

Yağlı Cilt İçin maskeler

YAĞLI CİLTLERE KARŞI LİMON

Sebore veya akne illetlerinden şikâyetçiyseniz, cildiniz asitlenmeye muhtaç demektir. Cilt doktorları böylelerine asitli sabunlar tavsiye ederler.

Aşağıdaki maske cildinize aynı zamanda hem asit, hem de vitamin kazandıracaktır:

Bir limonun suyunun içine, limonun kabuğunun dış tabakasını rendeleyin. (Limon kabuğunun antiseptik yağlar itiba­riyle zengin olan kısmı burasıdır.) Yukarıki karışıma bir kü­çük tutam asit salisilik de kattıktan sonra, sıvıyı kat kat bir­kaç tabaka halinde yüzünüze sürün. Bu maskenin üst üste birkaç gün tatbik edilmesi, cildinizin pul pul dökülmesiyle so­nuçlanacaktır. Maskeyi tekrar etmeden önce, bu hafif soyul­manın son bulmasını bekleyin.

Sivilceli ve yağlı ciltler genel olarak pek nazik değillerdir. Bununla beraber limon maskesini fazla kuvvetli bulursanız, li­mon suyunun yerine eşit miktarlarda portakal ve greyfurt suyu kullanabilirsiniz.

Limon suyu, cildi temizleyen ve kuvvetlendiren birçok maskenin imalinde de kullanılabilir. İşte onlardan bir tanesi;

LİMONLU MASKE: — Bir limonun suyu ile bir yumurtanın akını evvelâ beraberce vurduktan sonra, muhallebi kıva­mına gelinceye kadar durmadan karıştırarak pişirin. Bu mas­ke yüze sıcak olarak yayılacaktır. Sonradan kolaylıkla çıkarı­labilmesi için, önceden yüze besleyici bir krem veya pirinç su­yu sürmek faydalı olur.

ELLER İÇİN LİMONLU LOSYON: — Bir limonun suyu ila bir çorba kaşığı gliserini karıştırdıktan sonra, bu sıvıya bir­kaç damla da kolonya katın. Böylece elleri beyazlaştıran bir losyon elde edilmiş olur. Fakat devamlı kullanılması halinde el­leri tahriş edebileceği için, bu losyonu bir çiçek suyuyla yarı yarıya hafifletmek mümkündür.

DOMATESLİ LOSYON: — Limon yerine bir domatesin su­yunu sıkarak, içine, limonlu losyon için kullandığınız miktar­larda gliserin ve kolonya katın. Bu iki losyon yüz için de kul­lanılabilir

Bir önceki yazımız olan Selülit hangi sebeplerden dolayı oluşur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Çillerden Kutulma yollari
Çilleri yok etme yöntemleri

Çilleri yok etme yöntemleri--çil nedir--çil tedavisi--çillerden kesin kurtulma yolları Genel anlamda yüz bölgesinde meydana gelen ve fiziksel anlamda yarattığı kötü...

Kapat