Yazlık kat kat mini etek modeli çocuklara

Yazlık kat kat mini etek modeli çocuklara
26 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 2.077 kez okundu.

kız çocukları için yazlık örgü mini etek modeli ve detaylı anlatım yapılışı…

Kız çocuklarınız için oluşturabileceğiniz harika bir tasarım ile yine karşınızdayız kızlar. Kat kat bir tasarım ile işlenen ve kız çocuklarınıza harika bir görünüm kazandırabilecek yazlık örgü mini etek modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve benzer modelleri çocuklarınıza işlemelisiniz. Çocuklarınızın büyük beğenisini kazanacak olan yazlık mini etek modeli ve yapılışına isterseniz gelin birlikte bakalım.

Yazlık kat kat mini etek modeli çocuklara

Yazlık kat kat mini etek modeli çocuklara

Yazlık kat kat mini etek modeli çocuklara

Kırk beş  zincir çekerek başlanıyor ve üzerine KIRK BİR tane İKİLİ trabzan yapılıyor.Şemaya bakarsanız bir taraftan ÜÇ eksiltip ÜÇ tanede artırma yapılmış.Bu şekilde ELLİBİR sıra yapılır.

Bu ölçülerle işleyince verev bir parça elde ediyoruz.Ve onu iki sivri ucundan tutturup , dikip eteğimizin zeminini yapmış oluyoruz.(boru gibi bir şekil alacak…(=)

Üst kısmının  ölçüsü (eteğin oturan kısmı)hemen poponun altında olacak.Buraya kadar yaptınız ve diktiyseniz fırfır için olan kısma geçilecek.Şemaya bakıyoruz, şemaya göre fır fır kısmı için önÖrgüyü oluşturuyoruz.Bir nevi fırfır için zemin olacak

Yazlık kat kat mini etek modeli çocuklara

Şemada BEŞ ile gösterilen yerlere BEŞ zincir çekin.

Fırfırımız şemada açıklayan kişinin okla gösterdiği yerin üzerine dolgu ve artırma yapılarakOluşturulacak..

Üç zincir çekiyoruz 1 üst sıra için (Bİr trabzan yerine ) DÖRT trabzan yapıyoruz  (İKİ tarabzanı alttaki tarabzanlara batarak yapın )
ve İKİ zincir çekiyoruz tekrar DÖRt trabzan yapıyoruz sıra sonuna kadar böyle.Şemada mavi işaretli olan yerler, BEŞ ile gösterilen yerin tam ortasında artırma yapılacak
İKİNCİ sırada ,İKİ zincir çektiğiniz yere kadar geliyoruz ve bu İKİ zincirin içine ÜÇ tarabzan yapıyor İKİ zincir çekiyor tekrar ÜÇ trabzan yapıyor ve devam ediliyor..
ÜÇ ve DÖRdüncü sıra aynen İKİNCİ sıra gibi devam ediliyor.
Dört sıradan sonra kırmızı ipimizle BİR sıra sık iğne yapıyoruz yine ortalarda BİR zincir ve İKİ artırma ..Beyazla İKİ sıra sık iğne yapıyoruz lacivertleYine sıkİğne yapıp fır fırın BİRİNCİ katını bitiriyoruz..

Yazlık kat kat mini etek modeli çocuklara

akillihayat

Bir önceki yazımız olan Yazlık merserize bayan bluz modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde yazlık örgü bluz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yazlık kat kat mini etek modeli çocuklara Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ayten diyor ki:

    Bu etegi yapabilen varsa lütfen bana yardım etsin

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
erkek_bebek_suveterleri (11)
Erkek bebek süveter modelleri 2016

erkek bebek süveter modelleri örnekleri çeşitleri 2012 üretimleri ile sizlerle kızlar... Erkek bebekleriniz için işleyebileceğiniz, hepsi birbirinden güzel ve gösterişli...

Kapat