Yazlık “Örgü Bayan Yelek Modeli” ve Yapılışı

Yazlık “Örgü Bayan Yelek Modeli” ve Yapılışı
22 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 1.375 kez okundu.

 Yeni bir mevsimin gelmesi ile yeni ve çok güzel örgü yelek tasarımları da yeni mevsimin yanında geldi.

2014 yılının yaz aylarında harika örgü yazlık ürünleri ve bu ürünlerin nasıl yapıldığı hakkındaki bilgileri bizim sitemizden takip edebilirsiniz.

Nako tasarımcıları yaz aylarında biz hanımlar için örgü yelek modelini tasarladı. Oldukça şık ve sade tasarımı bulunan bu yelek modelinde Düz – ters örgü, tekli pirinç, burgu modeli, geri dönüşle örgü tekniği, yelek kol kesme tekniği kullanılmış. Yapılışı biraz zahmetli olan modelimizde süsleme kısmı size aittir.

2014 yılı yazının ilk örgü bayan yelek modeli ve yapılışı sizlerle umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Yazlık “Örgü Bayan Yelek Modeli” ve Yapılışı

2014 örgü yazlık yelek

Model adı : KM-085 Spaghetti Effect Yelek
Zorluk derecesi : Zor
İlgili şiş numaraları : 8
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli :  Düz – ters örgü, tekli pirinç, burgu modeli, geri dönüşle örgü tekniği, yelek kol kesme tekniği
Gerekli malzemeler : 7653 (7 yumak)
Mevsim : Sonbahar-Kış-İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

1- 50 İlmek başlanır, 5 cm tekli pirinç örülür .2- İlmekler ortalanır ve ortadaki 8 ilmek düz örülürken, yanlarda kalan 21’er ilmek şişte bekletilir. 3- Ortadaki 8 ilmek her sırada örülür. Geri dönüşle örgü tekniği kullanılarak bekletilen ilmeklerden her iki taraftan her sırda 6+8+7’şer ilmek alınarak örülür. 4- Ortadaki 8 ilmeğe diyagram uygulanır. 5- Bütün ilmekler 7 tekli pirinç, 8 ilmek  diyagram, 6 tekli pirinç, 8 ilmek diyagram, 6 tekli pirinç, 8 ilmek diyagram, 7 tekli pirinç şeklinde örülür. 6- Beden boyu 31 cm örülerek kolevi için her iki taraftan 7’şer ilmek artış yapılır, artırılan ilmekler tekli pirinç örülür. Yelek kol kesme tekniği kullanılarak her iki taraftan 7’şer ilmek kesilir. 7- Beden boyu 67 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 20 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 15’er ilmek kesilerek bitirilir.

ÖN:

1- Beden ve ön ortası birlikte 65 ilmek başlanır, 5 cm tekli pirinç örülür. 2- Geri dönüşle örgü tekniği kullanılarak 1.sıra: bir taraftan 10  ilmek tekli pirinç örülür, geri dönülür  ön ortasında kalan 55 ilmek şişte bekletilir. 2.sıra: 10 ilmek tekli pirinç örülerek sıra başına gelinir. 3.sıra: 11 ilmek tekli pirinç örülür, geri dönülür kalan 54 ilmek şişte bekletilir . 4.sıra: 11 ilmek tekli pirinç örülerek sıra başına gelinir. 5.ve sonraki sıralarda; 3.ve 4. sıralardaki gibi her sırada  ön ortasında bekletilen 1’er ilmek beden ilmeklerine eklenerek örülüp  geri dönülür. Bu işlem örülen ilmekler 25+bekletilen ilmekler 40 ilmek kalana kadar yapılır. 3- Beden boyu 10 cm de ön ortasındaki 8 ilmeğe diyagram uygulanır. 4- 2.aşama bittikten sonra , 1.sıra:  beden ilmeklerinden 24 ilmek örülür, yanındaki 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek kesilir , 39 ilmek şişte bekletilir, geri dönülür,2. Ve arka sıralarda  24 ilmek örülür sıra başına gelinir.3.  sıra 24 ilmek örülür,bekletilen ilmeklerden 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek kesilir. 5 ve sonraki sıralarda aynı işlemler yapılarak bekletilen ilmekler bitene kadar devam edilir. 5- Beden boyu 31 cm de bir taraftan 7 ilmek artış yapılarak arka bedendeki gibi kol kesme işlemleri yapılır. 6- Kol evinden sonra 16 cm örülür, yaka için ön ortasından  her sırada 4+6 defa her sırada 1’er ilmek kesilir. 7- Beden boyu  61 cm de omuzda kalan 14 ilmek  kesilerek bitirilir. Diğer ön bedende aynı şekilde örülür.

YAKA: Yaka etrafından şişe 52 ilmek çıkarılır, 2 cm tekli pirinç örülüp ilmekler kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü "Sıcak Su Torbası Modeli ve Yapılışı" başlıklı makalemizde örgü dekorasyon, örgü dekorasyon modelleri ve örgü ev dekorasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Moda 2014 Bohem Bluz Örnekleri
Yeni Sezon Bohem Bluz Modelleri

Yeni yıllarda bir hayli trend haline gelen ve  ilkbahar ve yazlarında kullanıma uygun olan bohem bluz modelleri bu yıl birbirinden...

Kapat