Yeni doğan bebekler için örgü bebek yeleği ve yapılışı

yeni doğan bebekler için örgü bebek yeleği modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışları sizlerle…

Yeni doğan bebekler için özel olarak hazırlanan şık bir örgü bebek yeleği modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile karşınızdayız hanımlar. Şık yapısı ile bir hayli dikkat çekici olan ve bebeklerinizi soğuk havaların etkisinden koruyabilme özelliklerinin yanında, onlara daha cici görünümlerde kazandırabilecek bu örgü bebek yeleğini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve modeli oluşturmalısınız. Örgü işi yapan hamarat bir el tarafından gerçekten özenli bir çalışma sonucu hazırlanan bu örgü bebek yeleğine bayılacaksınız.

Yeni doğan bebekler için örgü bebek yeleği ve yapılışına baktıktan hemen sonra, sizler için seçtiğim farklı alternatif yeni doğan bebek yeleklerine de bir göz atmalısınız.

yeni doğan bebekler için özel örgü yelek modeli ve yapılışı

Bebek Yeleğinin Yapılışı :

İl önce bebeğinizin bedenini hesapladıktan sonra daha fazla zincir çekerek yelek yapılışına başlayabilirsiniz.

İlk önce ortalama 58-60 zincir çekerek yeleğimize başlayalım…

Yedi sıra tığ ile batarak dolgu yapın. Sonra İki zincir çekin ve bir zincir boşluğunu atladıktan sonra ondört sıra yine uzun çektiğiniz zincire tığla batarak dolgu yapın. iki zincir çekin ve bir zincir boşluğu atlayarak yedi sıra tığla batarak dolgu yapın iki zincir çekin ve bir sıra zincirde boşluk bırakıp ondört sıra tığla dolgu yapın.iki zincir çekin ve yedi sıra dolgu yaparak yeleğin yaka kısmından örmeye başlayın.

(ikisıra çekilen zincirler trabzan olacak içleri yine karşılıklı olarak iki adet zincirle trabzan yapılacak böylece bebek yeleği robasına doğru genişleyecek)

sonra yedi sıra dolguyu ördükten sonra çekilen 2 zincir boşluğunun trabzanın içine bir sıra dolgu yine iki zincir çekin ve trabzanın içine 1 dolgu daha yaparak ondört sıra olan karşı tarafa geçin. ve aynı şekilde iki zincir boşluğunun içine dolgu yaparak örmeye devam edin. Arkalı önlü olarak örülenyeşil bebek yeleğinin yapımı koltuk altına kadar dolgu sayıları artmışolacak. koltuk altına geldiğiniz noktada yeleğe koltuk altı kesimi yapın. sizlerördükçe bebek yeleğinin kolkısmı oluşacaktır.

yelek koltuk kesimi nasıl yapılır.  koltuk altındaki iki zincirle çekilen trabzanları kapatarak örmeye devam edin. yelek boyunu ayarladıktan sonra ipi kesin. ve yine tığla koyu yeşil ipten kollarına, yakasına ve düğme delik yerlerine oya gibi bir sıra dolgu yaparak şekillendirin. ve tek düğme ile süsleyin

bebekler için örgü yelek modeli ve yapılışı

Yeni doğan bebekler için yelekler

Bir önceki yazımız olan Köpek Figürlü Örgü Bebek Şapkası ve Yapılışı başlıklı makalemizde farklı örgü bebek şapkaları ve örgü bebek şapkası ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
köpek figürlü örgü hırka modeli ve yapılışı
Köpek Figürlü Örgü Bebek Şapkası ve Yapılışı

köpek figürlü örgü bebek şapkası modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı... Bebekler için özel olarak tasarlanan bir örgü şapka modeli...

Kapat