Yeşil çay ile zayıflamak isteyenler gelsin!

Yeşil çay ile zayıflamak isteyenler gelsin!
24 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 1.574 kez okundu.

yeşil çay ile zayıflama önerileri bilgileri tüyoları hakkında bilgiler

Doğadan gelen en özel nimetlerden bir tanesi olan ve çoğu kişinin severek tükettiği yeşil çay, vücuda sağladığı özel faydaların yanında zayıflama anlamında da önemli katkılarda bulunuyor hanımlar. Bitki uzmanları tarafından yapılan özel araştırmalar neticesinde ortaya çıkartılan bu özel durumu öğrendiğiniz andan itibaren eminim çok sevinecek ve bir yeşil çay tutkunu haline geleceksiniz.

Yeşil çayın yağ yakıcı özelliğinin olduğu bilim adamlarının obez hastalar üzerinde yaptığı çalışmalarla kanıtlandı. Aynı diyeti yapıp aynı sürelerde spor yapan kişilerden yeşil çay içenin diğer kişiye göre 2 kg fazla kilo verdiği görüldü. Belirlenemeyen bir şekilde yeşil çayın karın yağlarını yaktığı tespit edilince bir anda yeşil çay odak noktası oldu.

Beklenen incelme etkisini görebilmek için yaklaşık doksan gün tüketilmesi gereken yeşil çayın antioksidan etkisi taşıdığı da kanıtlanan faydalarından birisi. Vücudunuzdaki zararlı atıklar yeşil çayın etkisiyle vücuttan atılıyor ve bireyin sağlıklı yaşamına katkı sağlıyor. Bir de yeşil çayın anti kansorejen olduğunu ekleyelim ki bu özelliği değerini kat kat artırır. Yeşil çayın tüketimi konusunda kararsız olanlar var paket çaylarda aynı etkiyi gösterir mi kararsızlığına önerimiz mümkün mertebe yeşil çayınızı yaprak yaprak kendiniz demleyin ama kısıtlı zamanlarda paket çayları da tüketebilirsiniz.

Yeşil çay nasıl demlenir diyenler için;
Diyetinize ekleyeceğiniz yeşil çay takviyesinde şekerden uzak durmak için tarçın çubuklarından yararlanabilirsiniz. Bir çay kaşığı yeşil çayı bardağınıza ekleyin üstüne kaynatılıp beş dakika dinlendirilmiş su ekleyin ve tarçınınızı çay kaşığı gibi kullanın üç dakika sonra çayınızı içebilirsiniz. Bu arada bayanlara duyurulur yeşil çay selülit düşmanıdır.

Bir önceki yazımız olan Zerdaçal çayı nedir nasıl yapılır başlıklı makalemizde Zerdaçal Çayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Selülitlerden kurtulmanın yolları
Selülit Bakımının Tam Zamanı

selülitlerden kurtulmak için Bayanlar bizim en büyük sorunumuz olan selülitlerden kurtulma yollarını sizlere sunuyorum. Çoğumuz eylül ayında bacaklarımızla vedalaşıp, kış...

Kapat