Yetişkinler için harika bir “Örgü Panço” örneği ve yapılışı

Yetişkinler için harika bir “Örgü Panço” örneği ve yapılışı
6 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.257 kez okundu.

örgü panço örneği nasıl yapılır hazırlanışı yapılışı detaylı resimli anlatım

Harika bir tasarım ile hazırlanan gerçekten çok özel bir örgü panço örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Yeni bir tasarıma sahip olan bu örgü panço şık ve gösterişli yapısı ile dikkatinizi çekebilecek. Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte daha fazla ihtiyaç duyduğunuz pançonun; sizler için seçtiğimiz özel modeline bir göz atmalı ve bu ürünü kendiniz için hazırlamalısınız diye düşünüyorum.

Harika yapısı ve deseni ile fazlasıyla dikkat çeken bu özel panço kış aylarında hazırlayacağınız kombinlerinizin en değerli parçası olabilir. Kendi el emekleriniz ile rahatlıkla ve keyif alarak hazırlayabileceğiniz örgü pançoya dilerseniz buyrun birlikte bakalım ve bu özel pançoyu birlikte hazırlayalım kızlar.

Yetişkinler için harika bir “Örgü Panço” örneği ve yapılışı

Model adı     :     Wool Soft Panço
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4.5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, burgu modeli, yalancı selanik, tekli pirinç

Gerekli malzemeler     :     4040 (3 Yumak)

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

PANÇO YAPILIŞI:

104 ilmek başlanır. 2 cm tekli pirinç örüldükten sonra ilmekler; 8 ilmek tekli pirinç, 10 ilmek düz, 5 ilmek ters, 16 ilmek düz, 5 ilmek ters, 16 ilmek yalancı selanik, 5 ilmek ters, 16 ilmek düz, 5 ilmek ters, 10 ilmek düz, 8 ilmek tekli pirinç şeklinde dizilir. Panço boyu 114 cm olduğunda tekrar 2 cm tekli pirinç örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Şemada gösterilen 26 cm’lik bölümler birbirine dikilir.

 “Örgü Panço” şeması

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ebruli şal nasıl yapılır
Çok şık bir “Ebruli Şal” örneği ve detaylı yapılışı

ebruli şal nasıl yapılır yapılışı açıklamalı hazırlanışı örülüşü 2013 Örgü işi yapanlar tarafından gerçekten özenli bir çalışma ile hazırlanmış harika...

Kapat