Yün Kazak Modeli Yapılışı

yün kazak modellerii örneği çeşiti resimli detaylı anlatım yapılışı 2012 2013…

Kış aylarının en temel giyim ürünleri içerisinde yer alan yün kazak, soğuk geçen kış günlerinde en sizleri bu havalardan koruyabilme anlamında gerçekten önemli avantajlar sağlarlar. Soğuk havalardan korumalarının yanında, şık görünüm anlamında da avantajlar sağlayan yün kazak modellerinden bir tanesini, yapılışı ile birlikte beğenilerinize sunuyorum. Bu yün kazak modelini sizlerde çok beğenecek ve tasarımı kendiniz için örmek isteyeceksiniz diye düşünüyorum.

Not: Sunmuş olduğum yün kazak modeli ve yapılışının yanında, sizlere ekstra örnek olabilmesi açısından farklı alternatiflerde sunuyorum…

Örgü yün kazak modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı

Yün Kazak Nasıl Yapılır

ARKA ve ÖN:
256 renk no.lu iplikle 100 ilmek başlanır, 5 diş haroşa örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 7 cm örülerek diyagramdaki model uygulanmaya başlanır. Beden boyu 40 cm olduğunda ilmekler yardımcı şişte bekletilir.

KOLLAR:
256 renk no.lu iplikle 50 ilmek başlanır, 12 diş haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Her 10 sırada bir, her iki taraftan 7 defa 1’er ilmek artırılarak 64 ilmekle örgüye devam edilir. Kol boyu 45 cm de ilmekler bekletilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

ROBA YAPILIŞI:
Bekletilen ilmekler beden+kol+beden+kol şeklinde misinalı şişe geçirilir. Bedenlerde
1 no.lu, kollarda 2 nolu diyagram uygulanır, toplam 328 ilmekle örgüye devam edilir.
Beden ve kol ilmeklerinin her iki tarafından 2’şer ilmek düz örülür, 1’er ilmek kesilir…
şeklinde 1 sırada 8 ilmek eksiltilir. Bu şekilde 8 cm örülür, 256 renk no.lu iplikle 4 diş
haraşo örülür, kalan 216 ilmek beden boyu 55 cm de bir defada kesilip, bitirilir.

Yün Kazak Modelleri

Bir önceki yazımız olan Tığ işinden boyunluk modelleri çok şıklar! başlıklı makalemizde tığ işi boyunluk ve tığ işi örgü boyunluk hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En güzel tığ işi boyunluk
Tığ işinden boyunluk modelleri çok şıklar!

tığ işi boyunluk modelleri örnekleri çeşitleri en güzel en yeni seçimlerle 2012 2013... Tığ işi tekniği ile hazırlanan birbirinden güzel...

Kapat