2014 – Örgü Bayan Fuları Yapılışı (anlatımlı)

2014 – Örgü Bayan Fuları Yapılışı (anlatımlı)
1 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 2.252 kez okundu.

 Örgü bayan fular modelleri yapılışları sizlerle…

Örgü fular modeli yıllardır bayanların tercih ettiği ve modası değişmeyen bir giyim ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Örgü fular almak ya da örmek istiyorsanız tam yerindesiniz dostlarım… Sizlere mükemmel bir örgü fular modelinin yapılışından bahsedeceğim. Umarım modeli beğenirsiniz. Modeli boş zamanlarınızda kolayca örebilirsiniz.

Ben örmek istemiyorum ama bu modeli almak istiyorum diyorsanız , bu makalemizin altına yorum yapmanız yeterlidir.

2014 örgü bayan fuları modelleri

Model adı : AK-018 Fashion Express Fular
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 4.5
İlgili tığ numaraları : 3
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, tığla zincir işi
Gerekli malzemeler : Fashion Express 60202 (1 yumak), King Moher 300 (1 yumak)
Mevsim : Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

FULAR YAPILIŞI:

60202 renk no.lu Fashion Express kalitesinin bir tarafından 300 renk no.lu iplikle 1 zincir çekilir, ilmek tığdan çıkarılır, ipliğin ön kısmından işlemi yapacağımız ilmeğin alt kısmına getirilir, tığ ile ipliğin üst tarafından altta bulunan iplikten 1 ilmek alınıp, iplik üste geçirilir, 2 cm’lik bölüm pile yapılır, tekrar alt sıraya batılır, altta bulunan iplikten tığ ile üst kısıma ilmek çıkarılır, çıkarılan ilmek tığ üzerindeki ilmeğin içinden geçirilir, 2 cm’lik bölüm pile yapılır…şeklinde işleme devam edilir.

HAZIRLANIŞI:

Fashion Express iplikle 220 cm uzunluğunda şeritler hazırlanır. İpliklerin bir tarafından 2 cm arayla pile yapılarak üzerine tığla zincir işi yapılır. 2 adet hazırlanır.

300 renk no.lu iplikle 3 ilmek başlanır, düz örgüyle devam edilir. Her düz sırada, her iki taraftan 8 defa 1’er ilmek artış yapılarak 19 ilmeğe ulaşılır. Örgü boyu 50 cm olduğunda, her düz sırada, her iki taraftan 8 defa 1’er ilmek kesilerek 3 ilmeğe düşülüp, bitirilir.

Elde edilen örgü parçası, hazırlanan şeritlerin ortasına iki taraftan dikilir. Şeritlerin kalan kısımları ortadan birbirine dikilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü Bebek Atkı ve Bere Örneği ve Yapılışı başlıklı makalemizde örgü bebek atkısı, örgü bebek atkısı yapılışı ve örgü bebek beresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako örgü fular örneği ve yapılışı açıklamalı
Örgü FULAR Modeli ve Açıklamalı Yapılışı ( NAKO )

örgü fular nasıl yapılır açıklamalı anlatım yapılışı detaylı resimli nako 2013 2014 Kadınların örgü giyim konusunda vazgeçilmezleri arasında yer alan...

Kapat