2014’ün En Şık Örgü Bayan Bluz Modeli ve Yapılışı

2014’ün En Şık Örgü Bayan Bluz Modeli ve Yapılışı
25 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 2.532 kez okundu.

örgü bayan bluz modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı anlatım detaylı resimli yapılış

Nako bünyesi altında sunulmuş bir şekilde sizleri selamlayan çok hoş bir bayan bluzu ayaklarınıza kadar getirdik. Örgü işi yapan maharetli ellerin gerçekten önemli detaylar kazandırarak ortaya çıkardıkları bu harika bluz, örgü işine düşkün olan kişileri kendilerinden geçirebilecek gerçekten harika bir alternatif. Eğer kış aylarınında gelmesiyle birlikte kendinize örgü işinden hazırlayabileceğiniz bir örgü bluz modeli arıyorsanız, sizler için seçtiğimiz bu örneğe mutlaka bir göz atmalı ve kendi el emeğinize güvenerek bu harika seriyi ortaya çıkartmalısınız. Kendinize güvendiğiniz andan itibaren çok rahat bir şekilde ortaya çıkartabileceğiniz bu harika örgü giyim ürünü sayesinde kombinlerinizi renklendirebilir ve kış aylarında daha şık görünebileceksiniz. İnanılmaz detaysı bir yapıya sahip olan örgü bayan bluzunu kaçırmayın diyoruz ve sizleri bu harika ürünü görmeye ve incelemeye davet ediyoruz.

örgü bayan bluz modelleri ve yapılışları

örgü bayan bluz modelleri ve yapılışları

Model adı : KM-065 Party Bluz
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, ajur örgü, haraşo
Gerekli malzemeler : Party 10639 (5 yumak)
Mevsim : Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA ve ÖN:

Arka ve Ön bedenler aynı şekilde, ayrı ayrı örülür. 155 ilmek başlanır, 1 sıra ters örülür. İlmekler; *7 ters, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, 7 ters, 1 dolama, 2 ters, 1 dolama, *işaretinden tekrar edilerek dizilip, diyagram uygulanır. Beden boyu 37 cm olduğunda diyagramda belirtilen kesme işlemleri devam ederken, dolama işlemi yapılmadan 3 cm örülür, kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ETEK LASTİKLERİ:

Ön ve arka bedenler birbirine dikilir. Beden şemasında gösterildiği şekilde etek ucu tarafından misinalı şişe 138 ilmek çıkarılır. 8 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA:

Yaka etrafından şişe 58 ilmek çıkarılır. 4 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

bluz şeması

bluz şeması

Bir önceki yazımız olan Örgü Terlik Modeli ve Açıklamalı Yapılışı ( Anlatımlı ) başlıklı makalemizde örgü işi terlik, örgü terlik yapılışı ve terlik nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü desenli bayan bluz modelleri ve yapılışları
Çok Hoş Desenli Örgü Bayan Bluz Modeli ve Yapılışı

örgü desenli bayan kadın bluz modeli nasıl yapılır açıklamalı resimli detaylı anlatım Kadınlar için hazırlanmış gerçekten çok ama çok etkileyici...

Kapat