Adet döneminde hangi bitki çayı?

Adet döneminde hangi bitki çayı?
3 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.501 kez okundu.

Adet döneminde hangi bitki çayı?,adet dönemi hakkında,adet dönemi ağrıları

Bayanlar, genellikle adet döneminde görülebilen başlıca kusma, yorgunluk, sırt ağrısı, baş ağrısı, baş dönmesi ve diyare gibi semptomlar ile seyreder.Sizler için hazırlamış olduğum bu makalemde Adet döneminde hangi bitki çayı içilir.? onları sunuyorum.

Adet döneminde; prostaglandin üretiminde artışa bağlı olarak ağrı sinirlerinin hassasiyetinin artması, rahimde iskemi ve geriliminin yükselmesi ve rahimde kasılmaların artmasıdır. Bunun neticesinde rahimde kan akımı azalır ve kasıklarda ağrıya yol açar. Dolayısıyla tedavide prostaglandin sentezi baskılayıcılarının kullanılması önerilmektedir. Adet ağrısı genellikle kasıkta ortaya çıkar ve ağrının ortaya çıktığı dönem itibariyle adet öncesi, adet sırasında ve adet sonrasında kasık ağrısı olarak ifade edilir.

Tedavi Yaklaşımları:

1. Spazm çözücü: Civanperçemi (Achillea millefolium), mayıs papatyası (Matricaria recutita) ve gül tomurcuğu (Rosa gallica) rahimdeki spazmı çözücü ve hafif yatıştırıcı özelliktedir.

2. Ödem ve ağrı giderici: Zerdeçal (Curcuma longa) ve Söğüt kabuğu (Salix sp.) gibi prostaglandin baskılayıcılar ödemi uzaklaştırmak ve ağrıyı hafifletmek amacıyla yararlı olabilmektedir.

3. Yatışrıcı etktıi: Adet döneminde ortaya çıkan gerginliği azaltmaya yardımcı olmak üzere gül çiçeği tomurcuğu (Rosa gallica) ve mayıs papatyası (Matricaria recutita) yararlı olmaktadır.

4. Bitkisel östrojen: Kırmızı yonca (Trifolium pratense) bitkisel östrojen (fitoöstrojen) etkisine sahiptir.

5. Karaciğer işlevlerinin desteklenmesi: Karahindiba (Taraxacum officinale) ile karaciğer işlevleri desteklenerek östrojenin kar aciğerde hızla parçalanması sağlanmaktadır.

6. Kanama kontrolü: Kanamanın azaltılmasını sağlamak amacıyla Çoban çantası (Capsella bursa-pastoris) yararlı olur.

milliyet.

Bir önceki yazımız olan Her boğaz ağrısı tehlikeli mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
her_bogaz_agrisi_tehlikeli_mi
Her boğaz ağrısı tehlikeli mi?

Her boğaz ağrısı tehlikeli mi?,boğaz ağrısı,boğaz ağrısı neden olur,boğaz ağrısı tedavisi,boğaz ağrıları,boğaz ağrısı bitkisel Bayanlar, boğaz ağrısı, birçok rahatsızlığın belirtisi...

Kapat