Ayak terlemesini karşı

Ayak terlemesini karşı
1 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 1.519 kez okundu.

Ayak terlemesine karşı doğal çözümler…

Kadın erkek fark etmeden, yaz kış fark etmeden çoğu kişi ayak terlemesinden şikâyet etmektedir. Kişide görülen ayak terlemesi, kişiyi hem fiziki sağlık yönünden hem psikolojik yönden rahatsız eder. Zira önüne geçilemeyen ayak terlemesi, ayaklarda mantar hastalığı oluşmasına, kötü ayak kokusuna sebep olur. Bunun yanında sürekli ıslak çorap görüntüsü de, ayak terlemesinin ayrı bir olumsuz yanıdır. Kişi ister kış mevsiminde kapalı ayakkabı ile ister yaz mevsiminde açık ayakkabı ile sürekli ayak terlemesinden şikâyet eder hale gelir. Özellikle iş hayatında aktif olan kişilerde ayak terlemesi çok büyük sorun olmaktadır.

Bütün bu ürünler dışında evde kendiniz bazı yöntemler uygulayarak ayak terlemesine çözüm bulmak istiyorsanız, size birkaç önerimiz olacak.
Ayak terlemesini önlemek için yapacağınız ilk şey, kişisel temizliğinize gereken özeni göstermenizdir. Zira ayaklarınızı yıkadıktan sonra mutlaka pamuklu bir havlu ile ayak parmak araları dâhil ayaklarınızı iyice kurulamalısınız. Zira ıslak tutulan ayaklarda zamanla mantar hastalığı baş göstermektedir.
Kullandığınız çorapların mutlaka pamuklu çoraplar olmasına dikkat edin. Naylon çoraplar ayaklarınızın terlemesine ve kötü kokmasına sebep olacaktır.
Şayet burnu kapalı ayakkabılar giyiyorsanız, ayaklarınıza mutlaka babet pamuklu çoraplar giymelisiniz. Giyeceğiniz babet çoraplar emin olun ki yaz mevsiminde ayaklarınızın hem daha serin olmasına hem de terlemesine fayda sağlayacaktır.
Gece yatmadan önce ayaklarınızı yıkayıp iyice kuruladıktan sonra, eczanelerde satılan ve oldukça ucuz olan bebek pudralarından alıp fazla fazla ayaklarınıza sürüp masaj yaparak yedirdikten sonra, üzerine pamuklu çorap giyerek yatmanız ertesi gün ayak terlemesi yaşamdan bir gün geçirmenize yarayacaktır.
Bunun dışında kuru nane ayak terlemesini ve ayak kokusunu önlemek de oldukça etkilidir. Zira akşamları bir leğenin içine 1 litre su koyup içine birkaç yemek kaşığı kuru nane atar ve ayaklarınızı bu suda yarım saat bekletip ardından iyice kurularsanız, kuru nanenin ertesi gün size terlemeyen ayaklar olarak etki ettiğini göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Tüylerden Kurtulma Yöntemleri başlıklı makalemizde tüylerden kurtulma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Tasarım 3 Boyutlu Halılar
3 Boyutlu Özel Tasarım Çok Şık Halı Modelleri

3 boyutlu halı modelleri çeşitleri örnekleri tasarımları 2012 2013 Dekorasyonların içerisinde farklı ortamlar yaratmak istediğiniz zamanlarda içiniz rahat bir şekilde...

Kapat