Bacak bacak üstüne atmanın zararları!

Bacak bacak üstüne atmanın zararları!
9 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 2.306 kez okundu.

Bacak bacak üstüne atmanın zararları bacak bacak üstüne atayım derken bacak bacak üstüne atan kadınlar

Bilerek ya da farkında olmadan, gün içerisinde sürekli olarak bacak bacak üstüne atar ve bu şekilde saatlerce kalırız. Bu şekilde oturmak görünüm anlamında estetik bir görünüm sunduğundan, özellikle bayanlar saatlerce bu şekilde hareketsiz olarak kalırlar. Bu vücut yapısı anlamında gerçekten tehlikeli sonuçları ortaya çıkartabilen bir durumdur. Bu konu ile ilgili açıklamalarda bulunan uzmanlar şunları söylüyorlar;

Bacak bacak üstüne atmanın zararları

Bacak Bacak Üstüne Atmak Zararlı

Merkezi Malezya’da bulunan ve Çin genelinde de faaliyet gösteren M.J. Sağlık Yönetimi Merkezi adlı kuruluşun raporunda, bacak bacak üstüne atmanın kan akışını engellediği, buna bağlı olarak kan pıhtılaşması, bel burkulması ve incinmesi, omurga disklerinin kayması ve skolyoz (omurgada anormal eğrilik) gibi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verdiği bildirildi.

Bacak Bakımı

18 bin 61 kişiye uygulanan anket sonucunda yayımlanan raporda, modern toplumun standart alışkanlıklarının insan sağlığına etkileri araştırıldı.

Yaşlıların uyandıktan sonra tansiyon aniden düştüğü ve muvazene kaybına neden olduğu için yataktan hemen kalkmamaları önerilen raporda, yaşlıların uyandıktan sonra en az üç dakika daha uzanarak beklemeleri ve yavaş bir şekilde yataktan doğrulmaları istendi.

Araştırma sırasında tuvalette çok fazla kalmanın zararı da incelenirken, tuvalette kitap okumanın hemoroid ve kabızlığa davet niteliğinde olduğu ve bağırsaklarda tembelleşmeye neden olduğu saptandı.

Ayrıca çay ve kahvenin aşırı sıcak tüketimi, bilgisayar ekranına üç saatten fazla bakma, ofislerde devamlı oturarak çalışma ve az su tüketimi gibi modern toplumun alışkanlıklarının da değerlendirildiği rapor, bu “sağlıksız alışkanlıkların” ölüm nedenlerinde yüzde 50’lik bir orana sahip olduğunu ifade ediyor.

Bir önceki yazımız olan Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Dudak bakımı nasıl yapılır?
Dudak güzelliği için neler yapabilirim diyenler buraya!

Dudak güzelliği dudak bakımı güzel dudaklar için neler yapabilirim? Yüz güzelliği anlamında önemli bir yere sahip olan dudaklar, doğru yöntemler...

Kapat