Bayan Kazak Modeli

Bayan Kazak Modeli
6 Haziran 2012 tarihinde eklendi, 2.195 kez okundu.

bayan kazak modeli nasıl örülür anlatımlı olarak sizlerle bayanlar…

Bayan kazakları, denildiğinde  biz hanımlar için en önde gelen örgü modelleri arasına girmektedir. Bende bu güzel örgü kazak modelinin nasıl örüldüğünü sizlerle paylaşmak istiyorum. 2013 yılına girerken en güzel kazak modelini bu makalemi okuduktan sonra sizler yapıcaksınız hanımlar, en güzel kazak modellerini nasıl yaparım, nerden bulurum? ” sorusuna cevapları bu makalemden bulabilirsinizi. Eğer bayan kazak modellerine bakmak isterseniz buradan bakabilirsiniz.

En güzel motiflerle de örgü kazaklarınızı süslemek isterseniz size yardımcı olayım, çiçeklerle ve değişik motiflerle de süsleyebilirsiniz.

örgü kazak modeli nasıl örülür,anlatımlı

Çizgili bir kazak örmek isterseniz çizgilerin nasıl yapıldığını sizlere sunuyorum…

Çizgileri bu şekilde örün: Her renk değişiminde ilk sıra delikli sıradır: 1 düz (ipliği şişin üzerinden önden arkaya geçirin, 2 düz birlikte) sonuna kadar, geri kalan sıralar haroşo sırasıdır. 6 sıra ikinci renk ile 24 sıra birinci renk ile 10 sıra ikinci renk, 18 sıra birinci renk, 14 sıra ikinci renk, 12 sıra birinci renk, 18 sıra ikinci renk ve 6 sıra 1. renk, daha sonra sadece 2. renk ile devam edin, 1, sırayı delik sıra olarak çalışarak örün.

REGLAN:
6.çizgi sırasını çalışın (12 sıra birinci renk).
Sonraki 10 sıra: 2 düz birlikte sonuna kadar çalışın.
Sonraki 2 sıra: Sonuna kadar çalışın.
Sonraki 4 sıra: 2 düz birlikte, sonuna kadar çalışın.
Son altı sırayı tekrarlayın ve 21 (23,23,25) ilmek kalana kadar eksiltmeye devam edin, ilmekleri ayrı bir şişe alın.

ÖN
Arkada olduğu gibi 5. çizgi bölümünün 3. sırasına kadar örün. (14 sıralı 2. renk bölümü) ön yüzde bitirin.
Bir sonraki sıra: Kesilmiş ilmeğe kadar gidip, dönün. Kalan ilmekleri ayrı bir şişte bırakın.
Çizgileri arkada olduğu gibi çalışarak 6. çizgi bölümünün 2. sırası tamamlanana kadar devam edin. Kenarda bitirin.

REGLAN:
Ön yüzde 5 sıranın başında birer ilmek eksiltin, arka yüzde kanara kadar giderek bitirin. Daha sonra aşağıdaki 6 sırayı tekrarlayın.
1. ve 2. sıra: Sonuna kadar çalışın.
3.sıra: 2 düz birlikte, sonuna kadar çalışın.
4.sıra: Sonuna kadar çalışın.
5.ve 6. sıra: 3. ve 4. sıraları bir kez tekrarlayın.
Bu şekilde eksilterek 15 (16,16,17) ilmek kalana kadar devam edin. İç kenarda bitirin.

YAKA OYUĞU:
(reglena devam ederek örün) Bir sonraki sıra: 3(4,4,5) ilmek kesin, sonuna kadar çalışın.
Bir sonraki ve ön yüzdeki bütün sıralar: Sonuna kadar çalışın.
Bir sonraki sıra: 2 ilmek kesip, sonuna kadar çalışın.
Sonraki 3 ters yüz sırası: 1 ilmek kesin, sonuna kadar çalışın.
Yaka kenarından düz devam ederek reglanı çalışın. 3 ilmek kalınca üç ilmeği birlikte düz örerek düğümleyin. Ön yüzde, ayrı şişe alınmış ilmeklere dönün ve diğer taraf gibi çalışın.

SAĞ KOL (Uzun)
4 numaralı şiş ile 1. renk ile 33(35,35,37) ilmek atın. Lastiği, 18 haroşo sırasını ve çizgileri arkada olduğu gibi çalışın. Aynı zamanda lastikten 6 sıra sonra ve onu izleyen her 6. sıranın başı ve sonunda birer ilmek artırın. 57 (59,61,63) ilmek. 6. çizginin ilk 2 sırası tamamlanıncaya kadar devam edin.

REGLAN:
Arkada olduğu gibi çalışın. 11 ilmeğe kadar eksiltin. Ters yüzde bitirin. Bir sonraki sıra: 3 ilmek eksiltin, sonuna kadar devam ederken reglanı da çalışın. Bir sonraki sıra: Sonuna kadar çalışın. Son iki sırayı bir kez daha tekrarlayın, kalan ilmekleri kesin.

SAĞ KOL (Kısa)
4 numaralı şiş ve 1. renk ile 43(45,47,49) ilmek atın ve 7 cm. 1 düz, 1 ters lastik çalışın. Bir sonraki sıra: 2(3,4,5) ilmek lastik çalışın, ilmekler arasındaki ipliği alarak 1 ilmek atın ve onu yeniden düz örün (3 lastik, 1 artır) 13 kez, sonuna kadar lastik örün. 57(59,61,63) ilmek.
5 numaralı şişe geçin ve 2. renk ile arkada olduğu gibi çizgileri çalışın ancak 5. çizgi ile başlayın (14 sıra 2. renk) bu çizgiyi tamamlayın ve bir sonraki çizginin 2 sırasını tamamlayın (12 sıra, 2. renk).

REGLAN:
Uzun kolda olduğu gibi çalışın.

SOL KOL (Uzun ya da kısa)
11 ilmek kalana kadar sağ kol gibi örün. Ön yüzde bitirin. Daha sonra 2 ters yüz sırasın¬da 3 ilmek eksiltin, kalan ilmekleri kesin.

YAKA BANTI
Reglan dikişlerini yapın. Ön yüzde, 2. renk ve 4 numaralı şiş ile ve sağ tarafın ön kenarının en üst noktasından
başlayarak ön yaka ve kol kenarından 22(23,23,24) ilmek alarak düz örün. Ayrı şişte bulunan arka parça ilmeklerini alıp, kol ve ön yaka kenarından 22(23,23,24) ilmek alın ve düz örün: 11 sıra 1 düz, 1 ters, lastik sırası çalışın. Lastik ile kesin.

SAĞ ÖN BANT
Ön yüzde, 2. renk ve 4 numaralı şiş ile ortadaki kesilmiş ilmekleri bırakarak bölme kenarından yaka bantının sonuna kadar 49(50,51,52) ilmek alın ve düz örün. 6 sıra 1 düz, 1 ters lastik çalışın.
7.sıra: İlik sırası: 4 lastik, 2 ilmek kesin (ayrı şişte bulunan kesilmiş ilmekleri de alarak 10 ilmek lastik, 2 ilmek kesin) 3 kez, sonuna kadar lastik örün.
8.sıra: Bir önceki sırada kesilmiş ilmeklerin üzerine lastik ile ilmek atın.
9-13. sıralar: Sonuna kadar lastik çalışın. Lastik ile kesin.

SOL ÖN BANT
Sağ ön bantta olduğu gibi çalışın. Sadece ilikleri açmayın.

YAPILIŞI
Kenar ve kol dikişlerini yapın. İlik bantının ucunu ön ortadaki kesilmiş ilmeklere tutturun ve düğme bantını ters yüzde yerine yerleştirin. Düğmeleri dikin

kadin.in

Bir önceki yazımız olan Çiçekli şal modeli başlıklı makalemizde Çiçekli şal modeli nasıl örülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Çiçekli şal modeli nasıl örülür
Çiçekli şal modeli

çiçekli şal modelleri nasıl örülür anlatımlı sizlerle bayanlar... Şal her bayanın severek yaptığı bir örgü modelidir. Bu yaz aylarında da...

Kapat