Bebekler İçin Harika Bir Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı

Bebekler İçin Harika Bir Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı
13 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 2.683 kez okundu.

bebek örgü hırka modeli nasıl yapılır nasıl örülür yapılışı detaylı anlatım açıklamalı

Bebekler için hazırlanan ve özel tasarım yapısıyla gerçekten epey bir dikkat çekici olan bir ‘bebek hırka’ modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Örgü işi yapan maharetli eller tarafından büyük bir görünüm şıklığı kazandırılarak hazırlanan bu özel bebek hırkası gerçekten epey bir dikkat çekici. Erkek bebekler için hazırlanmış olan bu bebek hırkasını sizlerde kendi bebekleriniz için rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Soğuk geçen kış günlerinde bebeklerinizin daha sıcak kalabilmesini sağlayacak ve aynı zamanda onlara çok cici görünümler de kazandırabilecek bu özel hırkayı mutlaka ama mutlaka değerlendirmeli ve kendi el emeklerinize güvenerek bu tasarımı hazırlamalısınız.

Bebekler İçin Harika Bir Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı

nako örgü bebek hırkası nasıl yapılır örülüşü

Model adı     :     CM-009 Baby Tweed Hırka
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
Beden     :     18 ay
Yaş grubu     :     1-2 yaş
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, tekli pirinç, çatlak kahve örneği

4 adet düğme
Gerekli malzemeler     :     Baby Tweed 31437 (2 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

65 ilmek başlanır, 3 cm tekli pirinç örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 22 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 23 ilmek bir defada kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Beden boyu 34 cm de omuzlarda kalan 15’er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

37 ilmek başlanır, 3 cm tekli pirinç örülür. Sonraki sıradan itibaren, ön ortasından başlanarak ilmekler; 9 ilmek tekli pirinç, kalan 28 ilmek düz örülür. Beden boyu 14 cm örülerek ön ortasındaki 9 ilmeğin yanından 2 ilmek daha pirinç örülmeye başlanır. Kalan 26 ilmek düz örülmeye devam edilir. Beden boyu 15 cm olduğunda 2 diş haraşo, 2 sıra düz, 2 diş haraşo örülüp, çatlak kahve örneğine geçilir. Beden boyu 22 cm örülerek kol evi için bir taraftan 4+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 27 cm de yaka için ön ortasından 5+3+3+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 34 cm de omuzda kalan 15 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Sağ ön beden de aynı şekilde örülürken, 7 cm arayla 4 adet ilik açılır.

KOLLAR:

30 ilmek başlanır, 3 cm tekli pirinç örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 6 sıra arayla 9 defa 1’er ilmek artış yapılarak 48 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 14 cm de, 2 diş haraşo, 2 sıra düz, 2 diş haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Kol boyu 22 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 3+2+13 defa 1’er+4’er ilmek kesilir. Kol boyu 32 cm de kalan 4 ilmekle bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

Yaka etrafından şişe 70 ilmek çıkarılır, 6 cm tekli pirinç örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü İşi Bebek Yeleği ve Resimli Açıklamalı Yapılışı başlıklı makalemizde Bebek yeleği açıklamalı ve örgü bebek yeleği nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü bebek yeleği ve açıklamalı yapılışı
Örgü İşi Bebek Yeleği ve Resimli Açıklamalı Yapılışı

örgü işi bebek yeleği nasıl yapılır nasıl örülür açıklamalı resimli anlatım yapılışı 2013 Örgü işi tekniği ile hazırlanan ve özel...

Kapat