Cildinizin sevgilisi havuç!

Cildinizin sevgilisi havuç!
14 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 1.666 kez okundu.

Sağlıklı cilt için havuş tüketin.!

Sağlıklı, parlak ve canlı bir cilt için tavşanları taklit edin ve havuç yemeye başlayın. Havuç cildimiz için en önemli besin kaynaklarımızdan birisidir. Cildin parlaklığı ve güzelliği için en büyük rollerden birini oynayan havuç en yararlı sebzelerden birisi diyebiliriz.

A vitamini deposu

Çıtır çıtır, yemesi kolay ve lezzetli havuçlar aynı zamanda birer A Vitamini deposudur. Göz sağlığınıza faydalı olduğu zaten bilinmekte olsa da, içerdiği antioksidanlar sayesinde cildinize çok fazla yararı bulunduğu pek bilinmemektedir.

Havuç suyunun 10 faydasını görmek için tıklayın!

Asitli hale getirerek korur

Cilt yüzeyinin pH dengesini korumasını sağlayan havuç, cildi hafif asitli hale getirerek korur. Normal ve sağlıklı bir cildin kimyasal bileşimi hafif asittir. Bu sayede ciltte bulunan bakteri istilasının son bulmasına faydalı olur.

A Vitamini desteği yanında, havuç aynı zamanda beslenme stilinizin en önemli besinlerinden biri olabilir. Fazla yağ tüketen bir vücut cildinizdeki tüm nemi emer, kırışıklıklar ve çizgilerin saklanacak bir yeri kalmamasına neden olur.

Uygun pH dengesinin önemi

Cildinize sadece su içerek yardımcı olmanız bir yere kadar fayda etse de, ideal olarak 5.4 ile 5.9 arasında sayılan pH dengesini havuç ile korumanız mümkündür. Bu aralık dışında oluşan bir pH dengesi, cildin normal fonksiyonlardan, bakterilerle savaş ve kendi hasarını gidermesi maddelerini zora sokar.

Göz için 7 önemli sinyal!

Yapılan bir çalışmaya göre, sadece erkeklerde, kalsiyum ve beta kriptoksantin gibi maddeler cildin asidik değerini etkileyebilmektedir. Araştırmacılar cinsiyetler arasındaki hormonal faklılıklardan dolayı, bazı besinlerin, erkeklerin cildini etkilerken kadınların cildini etkilemediğini belirtmişlerdir.

Doğru şekilde ve doğru zamanlarda alınacak antioksidanlar sayesinde cildinize canlılık kazandırabilirsiniz. Havucu beslenme düzeninin içine sokmanın zamanı gelmedi mi?

RealAge

Bir önceki yazımız olan Cilt Tipiniz Hangisi? başlıklı makalemizde Cilt Tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
cilt lekeleri için
Cilt lekelerinden kurtulun!

Artık Cildinizde leke olmayacak nasıl mı? Yaz boyunca doya doya güneşlendik, bronzlaştık. Ancak pek çoğumuz, bronzlaşırken cilt lekelerinin oluşmasını önleyemedik....

Kapat