Çok Güzel Örgü Elbise Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Çok Güzel Örgü Elbise Modeli ve Yapılışı ( 2014 )
17 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 2.756 kez okundu.

örgü elbise modelleri örnekleri çeşitleri detaylı resimli açıklamalı anlatım yapılışı 2014

Örgü giyimini seven ve sürekli olarak bu tarz üzerinden tercihlerde bulunan kadın arkadaşlarımızı; Aşağıdaki özel tasarım örgü elbise modelini yakından görmeye ve gerekirse hazırlamaya davet ediyoruz. Örgü giyimi konusunda isim yapmış özel firmalardan bir tanesi olan Nako’nun, yeni dönem için sunduğu özel örgü giyim koleksiyonları içerisinde yer alan bu harika elbise sizler için gerçekten harika bir alternatif olabilir. Üzerlerinde yer alan işleme detayları ile dikkat çeken bu harika örgü elbise, bir bütün olarak sizlere ciddi bir şıklık kazandırabilir ve daha güzel olabilmeniz konusunda işlerinizi epey bir kolaylaştırabilir. Kendi el emeğinize güvenerek çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğinizi düşündüğüm bu harika örgü elbiseyi şimdi sizler için sunuyorum. Umarım bu örgü elbiseyi beğenir ve kendiniz için hazırlarsınız.

örgü bayan elbisesi modelleri 2014

Model adı : KM-040 Comfort Stretch Elbise
Zorluk derecesi : Zor
İlgili tığ numaraları : 2.5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Trabzan, zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler : 5834 (400 gr)
Mevsim : İlkbahar, Yaz

Yapılışı:

ARKA:

273 adet zincir çekilir, geri dönülür. 7.zincirden başlanarak üzerine 2 no.lu diyagram uygulanır. Her iki tarafta diyagramda görülen sıralarda eksiltmeler yapılarak beden boyu 47 cm örülür. Sonraki sıradan itibaren 3 no.lu diyagramda gösterildiği şekilde kol evi için her iki taraftan eksiltmeler yapılır. Beden boyu 64 cm de yaka için örgü ortalanır ve 6 no.lu diyagram uygulanarak örgüye 2 parça halinde devam edilir. Beden boyu 71 cm de bitirilir.

ÖN:

273 adet zincir çekilir. Her iki tarafta bulunan 113’er zincire 2 no.lu diyagram, ortada bulunan 47 zincire 4 no.lu diyagram uygulanır. Eksiltme işlemleri arka bedendeki gibi yapılır. Beden boyu 55 cm örülerek yaka için örgü ortalanır ve 5 no.lu diyagram uygulanarak örgüye 2 parça halinde devam edilir. Beden boyu 71 cm de bitirilir.

Kol etrafına ve etek uçlarına 9 cm 1 no.lu diyagram uygulanıp, bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Çok Şık Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde 2014 örgü hırka modelleri ve örgü hırka modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü askılık modelleri
Çok Şirin Örgü Askılık Modelleri ve Yapılışları

Örgü askılık modelleri ev içinde örgüden yapılan tasarımlar... Örgüden sadece giyeceğimiz kıyafetler yapılmaz. Örgü evimizin dekorasyonu içinde çok önemli bir...

Kapat