Çok hoş bir Haraşo Örgü Hırka modeli ve yapılışı

Çok hoş bir Haraşo Örgü Hırka modeli ve yapılışı
5 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.428 kez okundu.

haraşo örgü top hırka modeli örneği tasarımı nasıl yapılır nasıl işlenir

Haraşo örgü tekniği ile hazırlanan gerçekten çok şık ve bir o kadarda gösterişli bir örgü hırka modeli ile sizlerleyiz. Örgü işi yapan maharetli bir el tarafından gerçekten çok şık detaylar kazandırılarak hazırlanan bu harika örgü hırka modelini kesinlikle kaçırmamalı ve bu özel parçayı kendiniz için hazırlamalısınız sevgili kadinmelektir.com takipçileri. Yeni öğrenmeye başladığınız haraşo örgü tekniğini geliştirebilmeniz açısından da önemli olabilecek bu harika örgü hırkayı kesinlikle kaçırmamalı ve kendi el emeklerinize güvenerek bu örgü hırka modelini hazırlamalısınız. Evlerinizde oturduğunuz yerden çok rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu örgü hırkayı çok beğeneceğinizi düşünüyorum. İşledikçe işleyesiniz gelecek bu harika alternatifi kesinlikle değerlendirmelisiniz.

Haraşo Örgülü Top Hırka

MALZEME: Nako Ankara Tiftik

RENK NO: 217(Altı yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü,iki+iki lastik

ARKA: 88 ilmek başlanır, iki sıra haraşo örülür. bir sıra düz örülerek top modeli uygulanır.

TOP MODELİ: Bir ilmek şişten çıkarılmadan iplik önce öne alınıp ters, sonra arkaya alınıp düz, tekrar öne alınıp ters, tekrar arkaya alınıp düz şeklinde örülerek bir ilmek beş ilmek haline getirilir. Diğer ilmeklere geçmeden bu beş ilmek üç sıra önlü-arkalı örülür ve beş ilmek birlikte toplanarak kesilir, hemen yanındaki ilmeğe geçilir. beş ilmek düz örülerek sonraki ilmeklerde tekrar aynı işlem yapılarak sıra tamamlanır. bir sıra düz örülerek bu sefer toplar düz örülen beş ilmeğin ortasına gelecek şekilde yapılır. bir sıra düz örgü Örülüp, top model uygulanır. iki sıra haraşo örülerek aynı işlem tekrar edilir. iki sıra haraşo örülerek düz örgüye geçilir. Toplam atmışdört santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+iki ilmek kesilir. Yirmidört santimetre örülerek omuzlar için ayrılan yirmi’şer ilmek bir defada kesilerek ortada kalan otuzdört ilmek bekletilir.

ÖN: Kırkdört ilmek başlanır, iki sıra haraşo örülür. Arka bedende uygulanan top model sıralı işlemler tekrar edilerek ön bedende uygulanır Model örülüp düz örgüye geçildiğinde ön ortadan sekiz ilmek iki+iki lastik olarak örülür. Toplam atmışdört santimetre’de kol evi için yandan üç+iki+iki ilmek kesilir. Ondokuz santimetre’de bir adet ilik açılır. bir santimetre daha örülerek yaka için on+yedi ilmek kesilir. Kalan yirmi ilmek kol evi yirmidört santimetre’e tamamlanınca bir defada kesilerek bitirilir.

KOL: Ellidört ilmek başlanır, iki sıra haraşo örülür. bir sıra düz örülerek bedendeki model uygulanır ve düz örgüye geçilir. beş santimetre’de bir yanlardan bir’er ilmek artırılıp atmışdört ilmeğe ulaşlır. Toplam kırkbeş santimetre olunca kol evi için yanlardan üç+iki+iki ilmek kesilerek her sırada yanlardan bir’er ilmek eksiltilir. Yirmiiki ilmek kalınca omuz çevresini vermek için kenarlarda iki kere üç’er ilmek kesilir. Son sırada yanlardan iki kere üç’er ilmek kesilir, kalan ilmekler iki’şerli kesilerek bitirilir.

YAKA: Hırka dikildikten sonra ön kısımlarda onsekiz’er ilmek çıkarılır. Arkada kalan otuzdört ilmek şişe takılarak toplam yetmiş ilmek olarak oniki santimetre iki+iki lastik örülür. Yakanın her iki kısmında ön bölümünde karşılıklı birer tane ilik açılır.

Bağcık: Altı ilmek atmışiki santimetre iki+iki lastik örülerek önlerde açılan iliklere geçirilir.

Bir önceki yazımız olan Nar Çiçeği Renkli Çok Şık Hırka Modeli Yapılışı başlıklı makalemizde 2013 hırka modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Pirinç Örgülü Bayan Bluz
Pirinç Örgülü Çok Şık Bir Bluz Modeli ve Yapılışı

pirinç örgülü bayan bluz modeli tasarımı nasıl yapılır açıklamalı resimli anlatım Pirinç örgü tekniği ile hazırlanan gerçekten çok özel bir...

Kapat