Çok Şık Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Çok Şık Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı ( 2014 )
21 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 2.880 kez okundu.

2014 – Çok şık örgü hırka modeli ve yapılışı sizlerle…

Yeni örgü modellerimizi sizlere sunmaya devam ediyoruz dostlarım ve her zaman devam edeceğiz. Her yıl olduğu gibi 2014 yılında da örgü hırka modelleri biz bayanlar tarafından çok giyilecek. Sizlere çok şık bir örgü hırka modeli daha paylaşıyorum. Bu modelin yapılışını da bu makaleden öğrenebilirsiniz.

Örmesi biraz zahmetli olan bu hırka modelini umarım beğenir , güzel yorumlarınızda bulunursunuz.

Örgü hırka modeli ve yapılışları 2014

Model adı : KM-033 Venüs Hırka
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4.5
İlgili tığ numaraları : 3.5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, burgu modeli, zincir, sık iğne, file örgü2 adet agraf
Gerekli malzemeler : 2000 (500 gr)
Mevsim : Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA ve ÖN:

Arka ve Ön bedenler birlikte örülür. 156 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. İlmekler; 8+12+8+12+…şeklinde ayrılır ve örgüye ayrı ayrı devam edilir. 8 ilmekler; 5 cm düz örülürken, aynı zamanda 2 cm arayla 4+4 aynı yöne burgu yapılır, 12 düz ilmekler ilk sırada 6+6 aynı yöne burgu yapıldıktan sonra, 5 cm düz örülür. Bütün ilmekler bu şekilde örülerek örgü boyu 5 cm olduğunda 2 cm düz örülür, tekrar aynı işlemlerle örgüye devam edilir. Beden boyu 33 cm de ilmekler; ön beden için; 32, arka beden için; 92, diğer ön beden için; 32 ilmek şeklinde ayrılır. Kol evinden sonra ön ve arka beden 17 cm daha örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Örülen bedenlerin alt kısmına 7 cm file örgü yapılır.

KOLLAR:

25 cm zincir çekilir. Üzerine; 7 cm file örgü yapılır. File örgünün üzerinden şişe 62 ilmek çıkarılır. 37 cm bedenlerdeki örnek uygulanıp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

11 cm zincir üzerine 150 cm file örgü örülüp, bitirilir. Ön beden ve yaka etrafına dikilir. Ortadan katalanarak iç kısma dikilir. Ön ortasına 2 adet agraf dikilir.

Bir önceki yazımız olan Baharlık Örgü Bolero Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü kırlent ve yatak örtüsü modeli yapılışı
Örgü Yatak Örtüsü ve Kırlent Modeli ve Yapılışı

Örgü Yatak Örtüsü ve Çok Şık Kırlent Modeli Yapılışı (anlatımlı) sizlerle... Örgü biz bayanların hayatında çok güzel bir yere sahip....

Kapat