Çok Şık Örgü Hırka ve Bluz Örneği ( Açıklamalı Yapılışı )

Çok Şık Örgü Hırka ve Bluz Örneği ( Açıklamalı Yapılışı )
19 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 1.995 kez okundu.

örgü hırka bluz örnekleri modelleri açıklamalı resimli anlatım yapılışları 2014

Örgü işi yapan maharetli eller tarafından hazırlanmış gerçekten çok hoş ve dikkat çeken örgü hırka ve bluz örnekleri ile sizlerleyiz. Özellikle kış aylarında vazgeçilmezleriniz arasında yer alan örgü giyim ürünlerinin, sizler için seçtiğimiz aşağıdaki harika alternatiflerini gördüğünüz andan itibaren emin olun çok etkileneceksiniz.  Her köşesinde ayrı bir şıklığı ve detayı barındıran aşağıdaki örgü giyim ürünleri; Kış aylarında hazırlamak istediğiniz kombinlerinizi zenginleştirebilecek ve sizlere şıklık anlamında ciddi anlamda kazançlar sunabilecekler. Kendi el emeğinize güvenerek kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu harika örgü hırka ve bluz örneğini kaçırmamanız gerekiyor. Aşağıdaki modellere hele bir başlayın; Devamı her türlü gelecektir. Hazırlayacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Model adı : KM-039 Moonlight Hırka ve Bluz
Zorluk derecesi : Zor
İlgili şiş numaraları : 4.5
İlgili tığ numaraları : 3.5
Beden : 26
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, haraşo, zincir, sık iğne, trabzan, yengeç bacağı oyası, birit ilik3 adet düğme
Gerekli malzemeler : 130G (400 gr)
Mevsim : Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

HIRKA YAPILIŞI:

Örgü hirka modeli ve yapılışı

Örgü hirka modeli ve yapılışı

ARKA:

96 ilmek başlanır, düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 37 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 48 cm olduğunda her iki taraftan 13’er ilmek kesilir. 4 cm daha örüldükten sonra, tekrar her iki taraftan 13’er ilmek kesilir. Beden boyu 53 cm de kalan 30 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

43 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Beden boyu 37 cm olduğunda kol evi için bir taraftan 4+2+1 ilmek kesilir. Aynı sırada yaka için ön ortasından 2 sıra arayla  5 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 48 cm de kol evi tarafından 12 ilmek kesilir, beden boyu 50 cm de aynı taraftan 12 ilmek daha kesilir. Kalan 7 ilmek  3 cm daha örülüp, bitirilir. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür. Sağ ön ortasına 7 cm arayla 3 adet birit ilik yapılır.

KOLLAR:

46 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Her iki taraftan 8 sıra arayla 9 defa 1’er ilmek artış yapılarak 64 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 31 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 3+2+11 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 41 cm de kalan 32 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

MOTİF YAPILIŞI:

9 adet zincir çekilerek birleştirilir. Üzerine 2 no.lu diyagram uygulanarak 2 adet motif yapılır, omuzlar için kullanılır. 9 adet zincir çekilerek birleştirilir. Üzerine 1 no.lu diyagram uygulanarak 4 adet motif yapılır, 2 adet ön beden, 2 adet kollar için kullanılır. Motifler beden şemasında gösterildiği şekilde omuzlara, ön bedenlere ve kollara dikilir. Motif etrafına, arka beden etek ucuna, yaka ve ön ortalarına yengeç bacağı oyası yapılır.

BLÜZ YAPILIŞI:

örgü bluz modeli ve yapılışı

örgü bluz modeli ve yapılışı

ARKA:

85 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Beden boyu 33 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 44 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 21 ilmek bir defada kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 2+12 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 47 cm de ilmekler haraşo örülmeye başlanır. Beden boyu 53 cm de omuzlarda kalan 12’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

85 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Beden boyu 18 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 9 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. 2 cm düz örüldükten sonra, yakanın her iki tarafından 8’er ilmek daha kesilir. Sonraki sıradan itibaren her düz sırada yaka tarafından 12 defa 1’er ilmek kesildikten sonra, 2 sıra düz örülür, yaka tarafından her düz sırada 12 defa 1’er ilmek artırılır. 2 sıra düz örülür, tekrar yaka tarafından 12 defa 1’er ilmek kesilir. Bu işlemler yapılırken aynı zamanda beden boyu 33 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 47 cm de ilmekler haraşo örülmeye başlanır. Beden boyu 53 cm de omuzlarda kalan 12’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

MOTİF YAPILIŞI:

10 adet zincir çekilerek birleştirilir. Üzerine 1 no.lu diyagram uygulanarak 1 adet motif yapılır.

HAZIRLANIŞI:

Motif ön bedene dikildikten sonra, omuzlar dikilir. Yaka etrafına, kol evlerine ve etek uçlarına 1 sıra sık iğne yapılarak bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Çok Şık Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde 2014 örgü hırka modelleri ve örgü hırka modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü bayan elbisesi modelleri 2014
Çok Güzel Örgü Elbise Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

örgü elbise modelleri örnekleri çeşitleri detaylı resimli açıklamalı anlatım yapılışı 2014 Örgü giyimini seven ve sürekli olarak bu tarz üzerinden...

Kapat