Dantel Motifli “Örgü Atkı – Bere Modeli ve Yapılışı”

Dantel Motifli “Örgü Atkı – Bere Modeli ve Yapılışı”
20 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.956 kez okundu.

2014 – Örgü Atkı – Bere Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )

Nako tasarımcılarının yapmış olduğu bu şık örgü atkı ve bere modelinin yapılışını bugün sizlerle paylaşacağım dostlarım… Dantel motifi kullanılan bu atkı ve berede püf noktamız takımın uyumlu olmasını dikkat etmek olacaktır. Sizlere paylaştığımı şema doğrultusunda hareket ettiğiniz taktirde çiçek motifini yaparken çok zorlanmayacaksınız. Modelimizin yapılışı hakkında tüm bilgileri sizler ile paylaşıyoruz. Umarım beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Bu modelde kullanılan ipliği satın almak için tıklatın.

Örgü atkı ve bere modeli yapılışı 2014

Model adı : AK-046 Lame Atkı – Bere
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 6
İlgili tığ numaraları : 2.5
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, zincir, sık iğne, trabzan
Gerekli malzemeler : Lame 130G (3 yumak)
Mevsim : Sonbahar-Kış-İlkbahar

Yapılışı:

ÇİÇEK YAPILIŞI:

1- 8 adet zincir çekilerek birleşitirilir, üzerine 2 no.lu diyagram uygulanarak bitirilir. 2- 2 adet atkı için, 1 adet bere için yapılır. 3- Çiçeğin etrafına zincir çekilir.

BERE YAPILIŞI:

1- 30 ilmek başlanır.7 cm 1+1 lastik örülüp ilmekler şişte bekletilir. Aynı şekilde 1 adet daha örülür. 2- Bere için yapılan çiçek iki parçanın arasına şemada gösterildiği şekilde eklenir. 3- Üst tarafında oluşan kısımdan şişe 15 ilmek çıkarılır. 4- Toplam 75 ilmekle örgüye devam edilir. 5- Ortada artış yapılan 15 ilmeğe 2 no.lu diyagram uygulanır. 6- Artırılan 15 ilmeğin her iki tarafından 2 sıra arayla 7 defa 1’er ilmek kesilir. Örgüye 61 ilmekle devam edilir. 7- Bere boyu 23 cm de ilmekler 1. ilmeğin üzerinden geçirilerek bitirilir.

ATKI YAPILIŞI:

1- 20 ilmek başlanır. 8 cm 1+1 lastik örülüp ilmekler şişte bekletilir, aynı şekilde 1 adet daha örülür. 2- Berede yapılan işlemler aynı şekilde yapılır. 3- Toplam 55 ilmekle örgüye devam edilir. 4- Ortadaki 15 ilmeğe 2 no.lu diyagram uygulanırken aynı anda bu 15 ilmeğin iki tarafından 2 sıra arayla 7 defa 1’er ilmek kesilir. 5- Örgüye 41 ilmekle devam edilir. 6- Atkı boyu 85 cm de ilmekler kesilerek bitirilir. 7- Aynı şekilde 1 adet daha örülür. Örülen iki parça bitiş yerlerinden birbirine dikilir.

nako

 

Bir önceki yazımız olan Nako "Örgü Bebek Yeleği ve Patiği Yapılışı" başlıklı makalemizde nako örgü bebek, örgü bebek patiği ve Örgü Bebek Yeleği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 Çiçek desenli ceket modelleri
Renkli Ceket Modelleri ve Kombinleri

2014 - Renkli ceket modelleri kombinleri fiyatları Son yıllarda çok popüler olan ve çok beğenilen renkli ceket modelleri yeni sezonda...

Kapat