Deri koltuk nasıl temizlenir? ( Koltuk temizliği )

Deri koltuk nasıl temizlenir? ( Koltuk temizliği )
19 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.880 kez okundu.

deri koltuk nasıl temizlenir deri koltuk temizleme önerileri tavsiyeleri tüyoları

Dekorasyonları içerisinde deri koltuk kullananların her zaman çekindiği etkenlerden bir tanesi olan ‘deri koltuğu’ temizliği aslında o kadar da zor değildir. Hatta deri koltuk temizliği kumaş koltuklara nazaran daha basittir. Deri koltuğunuzu temizlerken dikkat etmeniz gereken tek özel nokta temizliği yapmak üzere kullanacağız temizlik malzemesinin özelliğidir. Yoğun asit içeren temizlik malzemeleri deri koltukların yıpranmasına ve deformasyona uğramasına neden olur. Mahmure’den Gözde Tura’nın haberine göre, yoğun bir içeriği olan temizlik malzemelerinin yerine deterjansız bir nemli bez ile silinip ardından kuru bez ile kurulandığında deri koltuklarınız için en doğru temizliği sağlamış olursunuz.

Deri koltuk nasıl temizlenir? ( Koltuk temizliği )

deri koltuk nasıl temizlenir

Bu temizlik detayının yanında dikkat etmeniz gereken diğer noktalar ise şöyle;

* Deri ısıya karşı fazlasıyla hassastır. Çok yoğun güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Ayrıca kalorifer önü, şömine ve soba önüne de konulmaması daha uzun ömürlü ve yıpranmamış olmasını sağlar. Çünkü deri, çok yüksek ısıyla karşı karşıya kaldığında kurur, çatlar ve sertleşir. Dolayısı ile görsel özelliğini tamamen yitirmiş olur.

* Deri koltuklarınızı kesinlikle elektrikli süpürge ve fırçayla temizlememelisiniz. Bu işlemler de yine çabuk yıpranmaya yol açabilir.

* Bunların dışında kontrolünüz dışında kahve, çay ya da farklı bir içecek döküldüğünde ise yine nemli bir bez ile silip ardından kuruladığınızda leke tutmayacak ve yeteri kadar temizlenecektir.

* Deri koltuklar için üretilen özel temizlik malzemelerinden de kullanabilirsiniz. 3-4 ayda bir yapacağınız deri koltuklarınızın ilk günkü kadar yeni görünmesi için yeterlidir.

(habertürk)

Bir önceki yazımız olan Merinos'un En Etkileyici Koltuk Takımı Modelleri başlıklı makalemizde Merinos Koltuk Takımı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2013 bayan örgü elbise modeli yapılışı
Çok şirin örgü bayan elbise modeli yapılışı

2013 Örgü elbise modeli ve Yapılışı (Anlatımlı) 2013 yılında örgü elbise modelleri bir çok bayan tarafından kullanılmaya başlandı dostlarım.. Ben...

Kapat