Derya Baykal tavşan patik örneği ve detaylı anlatım yapılışı

Derya Baykal tavşan patik örneği ve detaylı anlatım yapılışı
9 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 2.204 kez okundu.

derya baykal tavşan patik modeli örneği tasarımı detaylı resimli anlatım yapılışı

Derya Baykal tasarımı olan çok şık bir patik örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz hanımlar. Özel görünümü ile dikkat çeken bu örgü patik, gerçekten farklı bir tasarım ile yapılmış. İlk gördüğünüz andan itibaren çok etkileneceğiniz ve hemen örmeye başlamak isteyeceğiniz bu patik, özellikle bebekleriniz için gerçekten çok cici bir alternatif olabilir. Bugüne kadar sunduğumuz Derya Baykal örgülerine bu özel seçenek ile devam ediyoruz.

Eğer bu özel seçeneği gördüğünüz andan itibaren beğenirseniz, hemen aşağıdaki özel anlatımı okuyarak bu özel tasarımı oluşturabilirsiniz. Kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz Derya Baykal tavşan patiği örneğine ve detaylı anlatım yapılışına isterseniz buyrun birlikte bakalım…

Malzemeler

  •     Orta kalınlıkta yün
  •     Şiş no 5
  •     2 adet düğme

Bandı için

35 ilmek başlanır. 2 diş haroşo örülür. Bu arada bir tarafına 2 ilmek keserek ilik açılır.

Kulaklar için

11 ilmek başlanır. 1 diş haroşo örülür. 4 ilmek örülüp, takip eden 3 ilmek birlikte alınıp, eksiltilir. 1 sıra kesmeden örülür, sonraki sırada, 3 ilmek örülür. Takip eden 3 ilmek birlikte alınır. Bu işleme 3 ilmek kalana kadar devam edilir. Kalan 3 ilmek birlikte alınıp kulak tamamlanır.

Dikişi

Patik ikiye katlanır, topuk ve tabanı dikilir. Burun kısmı büzülerek dikilir. Örülen bandın 6 cm’lik bölümü patiğe dikilerek tutturulur. Kulaklar, düğme dikilip patik tamamlanır.

kaynak

Bir önceki yazımız olan Tığ işinden çok bebek çorabı ve örülüşü başlıklı makalemizde tığ işi bebek çorabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
tığ işi bebek çorabı örgü
Tığ işinden çok bebek çorabı ve örülüşü

tığ işi bebek çorabı modeli örneği ve çok şık yapılışı Bebekler için gerçekten çok özel bir tasarım altında hazırlanan ve...

Kapat