Dilimli Örgü Bebek Yeleği

Dilimli Örgü Bebek Yeleği
14 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 1.838 kez okundu.

dilimli örgü bebek yeleği modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı… 

Bebekleriniz için işleyebileceğiniz şık bir örgü bebek yeleği modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile karşınızdayız dostlarım. “Dilimli bebek yeleği” isimi verilen ve şık yapısı ile fazlasıyla dikkat çekici olan bu bebek yeleği modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve aynı tasarım üzerinden bebeğinize yelek işlemelisiniz. Bebeğinizi soğuk havaların etkisinden koruyabilme anlamında işleyebileceğiniz bu bebek yeleği ile onun daha cici görünmesinide sağlayabilirsiniz.

Dilim örgü bebek yeleği modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı

Yapılışı

Örgü Bebek Yelek Modeli yaparken, dilim yerlerinde sonda7 ilmek kalıyor,oraya kadar örüp geliyoruz.Daha sonra yelek yaptığımz şişe ilmek atıyoruz yani arttırma yapıyoruz. Bir ilmeği örüyoruz tekrar artırıyoruz sonra kalan 6 ilmeği örüyoruz.Arkada hiç bir şey yapmadan örüyoruz.Önlerde hep 6 ilmeğe gelmeden bir artırıp bir örüp tekrar bir artırıyoruz ve kalan 6 ilmeği örüyoruz.5sıra arkalı önlü böyle devam ediyoruz.5 sıra sonunda önden bir sıra düz gidip arkadan artırdığımız 5 ilmeği kesip devam ediyoruzki dilim oluşsun.Anlatılan işleme aynı şekilde devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Firkete işi örgü tekniği başlıklı makalemizde örgü tekniği firkete hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Dj David Guetta
David Guetta Kimdir ve Resimleri

david guetta kimdir biyografisi resimleri fotoğrafları hayatı...  Ünü tüm dünya coğrafyalarına yayılan ve yaptıkları ile adından çokca ses bahsettiren "...

Kapat