Dolgun Doğal Saç Nasıl Yapılır ? ( anlatımlı )

Dolgun Doğal Saç Nasıl Yapılır ? ( anlatımlı )
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.097 kez okundu.

Son yıllarda bir hayli popüler olan ve genç kızlarımızın sürekli yapmak istediği saç modellerinden birisi olan dolgun doğal saç modelini bu makalemde sizler ile paylaşıyorum.

Epeyce moda olan bu saç modelini artık hepimiz yapabiliriz. Gün geçtikçe daha doğal ve gösterişli saç modelleri ile karşılaşabiliriz ama doğallığımızı hiç bir zaman bozmamalıyız hanımlar.

Yapılışı oldukça kolay olan bu modelimizi ister kendiniz yapın ister fönünü bir arkadaşınıza çektirin , adımları doğru gittiğiniz takdirde mutlu sona ulaşacaksınız.

Dolgun doğal saç modellerini hayatınızın her yerinde kullanabilirsiniz.  2014 – 15 sezonunun en çok beğenilen saç modeli olan doğal saç yapılışını bu makalemde bulabilirsiniz. Yapacak olan bayan arkadaşlarıma kolay gelsin.

Dolgun Doğal Saç Nasıl Yapılır ? ( anlatımlı )

Malzemeler:

• Saç fırçası

• Başlığı olan kaliteli bir fön

• 3 tane ürün: Argan Yağı, saç köpüğü ve saça hacim katacak sprey

• Saçınızı tutacak küçük tokalar

Yapılışı:

Foto 1-5:  Saçınızı yıkadıktan sonra, havlu ile kurutmaya başlayınız. Saçınızı bu şekilde kuruttuktan sonra, saçınızın dibinden ucuna doğru saç köpüğü sürmelisiniz. Ardından saç kökünüze doğru hacim kazandıran saç spreyi sıkıp, saçın uçlarına da Argan yağı kullanmalısınız. Argan yağı sıcaklığa maruz kalacak olan saçınızı korur.

dolgun görünmlü saçlar nasıl yapılır

Foto 6: Ürünleri saçınıza uyguladıktan sonra, saçınızı fön makinası ile kurutunuz. Fakat kuruttuğunuz ’da tarakla değil, elleriniz ile kurutmanız lazım. Saç dibine odaklanın ve ucuna doğru kurutunuz.

Foto 7: Şimdi saçınızı düzgün bir şekilde bölmeniz lazım. Böldüğünüz parçaların büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Saçınızı tarağınıza uygun bölümlere ayırmalısınız. Saçınızın arka kısmı hariç, hepsini yukarıya doğru bağlayınız.

doğal dolgun görünümlü saç

Foto 8-9: Fönünüze başlığı takın ve saçınızın arka kısmı ile başlayınız. Saçınızı fırçaya sarıp kuvvetli bir biçimde çekip fön etmelisiniz. Saç dibinden başlayarak ucuna doğru kurutunuz. Düzgün bir görünüm için kuvvet çok önemlidir. Daima ucuna doğru hareket ederek kurutmalısınız. Dibinden ucuna doğru hareketsiz bir biçimde kurutacak olursanız, saçınızın hacmi azalır.

Foto 10: Arka kısmı bittikten sonra, başınızın etrafı ile devam ediniz. Aşağıda ki bölmelerden başlayıp, yukarıya doğru ilerleyiniz.

Foto 11- 12: Saçınızın üst kısmını bol hacim kazandıracak şekilde fön etmelisiniz. Hacim için fırçanız ile ucuna doğru hareket ederek kurutmalısınız.

doğal görünümlü saç içler neler yapılır

Foto 13: Şimdi kurutmuş olduğunuz saçların soğuk hava ile tekrar üzerinden geçiniz. Saç dibinizin bu şekilde soğumasına neden olursunuz.

Foto 14: Saçınızın komple kurumuş olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü saçınız bir kısmı nem kalırsa, saçın hacmini olumsuz etkiler. Saçınızı kontrol ettikten sonra, istediğiniz modele uygun bir şekilde bölebilirsiniz.

doğal saçlar

doğal görünümlü dolgun saçlar

Bir önceki yazımız olan Trend "Far Renkleri" Çok Güzeller! başlıklı makalemizde 2014 far renkleri, far renkleri ve Göz Makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel  Örnekleri
Sonbahar – Kış Ayakkabı Trendleri

2014 - 15 sezonunda harika ayakkabı modelleri ile karşılaşacaksınız hanımlar... Topuklu , süet, ve deri olan bu ayakkabıları yıllardan beridir...

Kapat