Düşük Sonrası Hamilelik İçin Öneriler

Düşük Sonrası Hamilelik İçin Öneriler
9 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.406 kez okundu.

düşük sonrası hamilelik olur mu nasıl olur düşükten sonra gebe kalabilme

Hamilelik döneminde çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilen ve fazlasıyla can sıkan düşük, anne adaylarını bebeklerinden kopartan gerçekten ciddi bir olaydır. Oluşmasından itibaren anne adaylarını hem fiziksel hem de zihinsel olarak etkileyen bu durum kabustan farklı değildir. Peki herhangi bir nedenden dolayı düşük yaşayarak bebeğini kaybeden anneler düşükten sonra yine kolay bir şekilde hamile kalabilirler mi? Gelin uzmanların konu hakkında söyledikleri ile birlikte detaylara bakalım kızlar…

Hamilelik döneminde en istenmeyen durumlardan biri düşüklerdir. Gebelik teşhisi konan hamileler ilk 3 ay düşük tehlikesi ile kaşı karşıyadır.

Bebeğini ultrasonda gören anne adayları için bu durum büyük hayal kırıklığı yaratır. Düşük yaşadıktan sonra tekrar hamile kalmayı denemek çok zor bir durumdur. Çoğu anne adayı tekrar düşük yaşama ihtimaliyle bir daha hamile kalmaktan korkarlar.

Düşükten sonra tekrar hamile kalmak için:

Düşükten sonra tekrar hamile kalmak için 3 ay bekleyin. Böylelikle rahminiz bu zaman zarfında tekrar normale dönecektir. Eğer düşük esnasında çok kan kaybettiyseniz, demir eksikliği sorununuzu giderinceye dek bebek için beklemelisiniz.

Hangi sebeple düşük yaptığınızı öğrenin. Düşük yapmanın başlıca sebebi, genetik bozukluklardır. Bu yüzden kontrolden geçmeli ve bazı testleri mutlaka yaptırmalısınız.

Bu konuyla ilgili konuşmaktan çekinmeyin. Kendinizi bu konuda suçlamayın. Sizin gibi bu tecrübeyi yaşamış kişilerle sıkıntılarınızı, üzüntülerinizi paylaşın.

Organik yiyecekler yiyerek, vitamin kullanarak; ayrıca alkol, sigara ve stresten uzak durarak hamilelik döneminde sağlığınıza dikkat edin.

Eğer daha önce düşük yaptıysanız, bir daha hamile kaldığınızı öğrendiğinizde sakin olun ve tekrar düşük yapacağınızı düşünerek korkmayın. Bu konuda uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

Düşük başlangıcının belirtilerine dikkat edin. Karnın alt bölümünde kramp ağrısı ve kan gelmesi durumu düşük tehlikesine işaret eder. Herhangi bir belirti ortaya çıktığı anda mutlaka doktorunuza görünmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte ve Doğum Sonrası Beslenme başlıklı makalemizde Doğum Sonrası Beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Boyun Ağrısı
Boyun Ağrısı İçin Neler Yapılabilir?

boyun ağrısı nasıl oluşur nasıl tedavi edilir boyun ağrısı tedavisi Boyun bölgesinde meydana gelen ve fazlasıyla ağrı yaşatabilen boyun ağrıları,...

Kapat