Erkekler İçin Örgü “Safari Kazak” modeli ve yapılışı

Erkekler İçin Örgü “Safari Kazak” modeli ve yapılışı
11 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.166 kez okundu.

erkek örgü kazak modeli nasıl örülür örgü erkek kazağı ve yapılışı 2013

Erkekler için tasarlanan özel bir örgü kazak modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Nako tasarımcılarının özel üretimi olan bu özel örgü kazak modeline “Safari” ismi verilmiş. Farklı görünümü ve özel tasarımı ile gerçekten etkileyici bir seçenek olan bu özel örgü kazak modeli orta zorlukta yapılış biçimine sahip.

Kardeşinize, eşinize, çocuğunuza veya sevdiğiniz biri için hazırlayabileceğiniz örgü erkek kazak modeline dilerseniz aşağıdaki anlatımdan bir göz atabilir, bu değerli ve şık örgü kazak modelini kendi el emekleriniz ile örebilirsiniz.

Erkekler İçin Örgü “Safari Kazak” modeli ve yapılışı

 erkek örgü kazak modeli ve yapılışı

Model adı     :     Safari Hırka
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     5
Beden     :     42
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, burgu modeli
Gerekli malzemeler     :     80344 (8 Yumak), 5 adet düğme
Mevsim     :     Kış, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:
121 ilmek başlanır, 6 cm 1+1 lastik örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 41 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+2+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 67 cm olduğunda omuzlar için her iki taraftan 30’ar ilmek 3 aşamada, sonraki sırada ortada kalan 41 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
69 ilmek başlanır, 6 cm 1+1 lastik örülür. Ön ortasından başlanarak 11 ilmek beden boyunca 1+1 lastik örülürken, kalan 58 ilmeğe diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 18 cm olduğunda cep için ilmekler ön ortasından başlanarak; 11 ilmek 1+1 lastik, 18 ilmek diyagramdaki model, 28 ilmek 1+1 lastik, 12 ilmek diyagramdaki model şeklinde dizilir. 2 cm bu şekilde örüldükten sonra lastik örülen ilmekler kesilir. Sonraki sırada ilmek kesilen yerden şişe 28 ilmek artış yapılır, artırılan ilmeklere diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 41 cm örülerek kol evi için bir taraftan 4+2+2+1+1 ilmek kesilirken, aynı sırada yaka için ön ortasında örülen 11 ilmeğin yanınındaki 1’er ilmekler 2 sıra arayla lastik örülmeye başlanır. Beden boyu 67 cm olduğunda omuz için 30 ilmek 3 aşamada kesilirken, kalan 29 ilmek 11 cm 1+1 lastik örülüp, bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür. Sağ tarafta 9 cm arayla 5 adet ilik açılır. Ön ortasında 11 cm örülen kısım arka yaka ortasında birleştirilip, yakaya dikilir.
Cep için ilmek artışı yapılan taraftan şişe 30 ilmek çıkarılır, 15 cm düz örülerek ilmekler bir defada kesilip, bitirilir.

KOLLAR:

56 ilmek başlanır, 6 cm 1+1 lastik örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 19 defa 1’er ilmek artış yapılarak 94 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 52 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 5+4+4+4+12 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 68 cm de kalan 36 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Çilek Mobilya'nın Yeni "Çocuk - Bebek Odası Modelleri" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Çocuk Odası Modelleri 20123
Çilek Mobilya’nın Yeni “Çocuk – Bebek Odası Modelleri”

çilek mobilya çocuk bebek odası modelleri çeşitleri en güzel en yeni seçimlerle 2013 Çocuk ve bebek odası konsepti anlamında hazırladığı...

Kapat