Evde saç boyama tekniği

Evde saç boyama tekniği
1 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 1.763 kez okundu.

Evde saç boyama kolaylığını bu makalede bulabilirsiniz.

Sanırım kadınların kendini iyi hissetmek için yaptıkları en büyük iki değişiklikten biri saç rengini değiştirmek. Özellikle çalışan kadınların kuaföre giderek saçını boyatmak için zamanının çok elverişli olmadığını düşünürsek, kısa sürede evde kendiniz saç boyama tekniklerini kullanarak saçlarınızı boyayabilirsiniz. Kuaföre giderek saç boyatma imkânınız yoksa ya da kendi saçınızı kendiniz boyamak istiyorsanız, size birkaç önerimiz olacak. Buyrun hem okuyun hem izleyin.

Saçlarınızı boyadığınızda istediğiniz saç rengini tam anlamıyla elde etmek için saçlarınızın sağlıklı olması çok önemlidir. Bu sebeple saçlarınızı boyamadan bir hafta önce 2 günde bir saç bakım kürleri, saç bakım maskeleri, saç bakım yağları ile saçlarınızı beslemeniz çok yerinde bir davranış olur.
Her saç rengi her kadında aynı güzellikte durmayacaktır. Bu sebeple kendi ten renginize uygun bir saç rengi tercih etmeniz gerekir. Örneğin esmer tenli bir kadınsanız seçeceğiniz saç boyası rengi kırımızı tonları, bakır tonları, kahve tonları olabilir. Şayet beyaz tenli bir kadınsanız siyah tonları, küllü renkler, bej renkler, toprak renkleri uygun olabilir. Sarışın bir tene sahipseniz platin sarısı, bal rengi, sarının en açık tonları saç rengini tayin etmek için doğru seçimler olabilir.
Saçınızı boyadıktan sonra elde ettiğiniz saç renginden memnun kalırsanız, bu saç rengini uzun süre muhafaza etmek için güneşin zararlı ışınlarından, klorlu sudan, çok sıcak fön ve saç maşalarından saçlarınızı korumanız gerekir.
Saçlarınızı evinizde ilk defa boyayacaksanız yüzünüze, boynunuza, ellerinize mutlaka nemlendirici yağlı bir krem sürün. Saç boyası cildinize sıçrasa bile yağı krem olduğu için sildiğiniz zaman cildinize işlemediğini görüyorsunuz.
Şahsi kanaatim saçlarınızı boyamadan önce asla yıkamayın zira saç dipleriniz inanılmaz yanıyor. Mümkünse 2 gündür yıkanmayan saçlara saç boyası uygulayın.
Saç boyalarının üzerinde yazan süreyi asla aşmayın.
Kesinlikle ve kesinlikle mutlaka kaliteli saç boyalarından alın zira ucuz diye alacağınız kalitesi bir saç boyası başta saç dökülmesinden başlayarak birçok rahatsızlığa sebep olabilir.
Koyu renk bir saça sahipken bir defada saçlarınızın birkaç ton açılmasını istiyorsanız, kesinlikle bir kuaförden yardım alın. Zira evde boya öncesi saç açıcı ürünleri kullanıp üzerine saç boyasını uygulamak, uzman olmayan bizler için oldukça riskli bir uygulama oluyor.

Bir önceki yazımız olan Ayak terlemesini karşı başlıklı makalemizde Ayak terlemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ayak terlemesi
Ayak terlemesini karşı

Ayak terlemesine karşı doğal çözümler... Kadın erkek fark etmeden, yaz kış fark etmeden çoğu kişi ayak terlemesinden şikâyet etmektedir. Kişide...

Kapat