Güneş Yanıklarına Bitkisel Çözümler

Güneş Yanıklarına Bitkisel Çözümler
25 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.346 kez okundu.

Havuza girdim sırtım çok kötü yanıyor diyorsanız bu makaleme bakmalısınız hanımlar…

Tatilde denize veya havuza girdiğimden beridir her yerim yanıyor ama bu yanığı nasıl geçireceğim diyorsanız bu makaleme mutlaka göz atmalısınız hanımlar.. Güneş yanığına iyi gelebilecek olan tüm bilgileri sizlerle paylaşıyorum ve güneş yanığından kurtulmanın yollarını sizlere sunuyorum işte sizlere günel yanığından bitkisel olarak nasıl kurtulurum hepsi sizlerle

Lazım olacak sallama çay poşetini belirledikten sonra küçük bir kase soğuk su alın.

Çay poşetlerini suyun içine yerleştirin ve yaklaşık olarak 30 saniye bekletin. Böylece yeterince ıslanmış olurlar.

Bu işlemden sonra sallama çay poşetlerini alın ve güneş yanığı sebebiyle zarar görmüş bölgelerinize yerleştirin.

İster yavaş ve nazik bir şekilde çay poşetlerini cildinizde gezdirin,isterseniz de yanlıca poşetleri yanık bölgelere yerleştirin ve ellemeyin.

Sallama çay poşetlerinin yeteri kadar soğuk olmadığını hissettiğiniz an, en başta yaptığınız gibi poşetleri soğuk su dolu olan kaseye yerleştirip 30 saniye bekleme işlemini tekrarlayın.

Bu şekilde tekrarlama işlemine 5 dakika kadar devam edin.

İşleme son verdikten sonra 1 saatlik bir ara verin ve 1 saat sonunda işleme tekrar başlayın. ancak yeni çay poşetleri kullanmaya dikkat edin.

Bu uygulamayı yaptıktan bir süre sonra yanıklarınızda iyileşme göreceksiniz. Ancak yanıklarınız ağır derecedeyse mutlaka doktorunuza görünmeyi ihmal etmeyin. Aynı şekilde yanıklarınız çok ağır olmasa bile bir cilt doktorundan onay alarak bu işlemleri uygulamanız çok daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kolajen Maskesi Nasıl Yapılır Ve Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizde Kolajen Maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
bebeklerde-suyun-önemi
Çocuklar için suyun önemi ve faydaları

çocuklar için suyun faydaları yararları etkileri hakkında bilgiler..  Yaşam kaynağı olarak görülen ve vücudun belli işlevlerini yerine getirebilmesi açısından önemli...

Kapat