Hamilelikte güzel kalma ipuçları

Hamilelikte güzel kalma ipuçları
15 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 2.576 kez okundu.

Hamilelik döneminde güzel kalmak için gerekli tavsiyeler ve ipuçları

Hamilelik esnasında kadın vücudunun her zamankinden daha fazla bakım istediğini belirten uzmanlar, bu dönemde daha güzel kalmak için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi. Ben de bu fikirleri sizler için makale haline getirdim. İşte sizlerle…

hamilelikte güzel kalmak için

Uzmanlar, hamilelik esnasında anne adayların bedenlerine göstereceği ilginin, doğum sonrası eski formlarına kolayca dönmeye yardımcı olacağını belirtiyor.

Kadınların, hamilelik döneminde karşılaştıkları hormonal değişimlerden olumsuz etkilenmemeleri için ciltlerine daha fazla özen göstermeleri gerekiyor.

Yüz için kullanılan günlük bakım ürünlerinden temizleme losyonu ve toniğin yanında, cildi en az haftada bir kez eksfoliye etme şart!

American Academy of Dermatology’nin araştırmalarına göre; hamile kadınların yüzde 90’nından fazlası, sürecin 6. ve 7. aylarında çatlaklarla karşılaşıyor. Bu nedenle, kullanılacak bakım kremleri cilt sarkmalarının ve çatlakların oluşumunu azaltıyor.

Hamilelik boyunca güneşe dikkat

Bu özel dönemde güneşe çıkmak hem bebek hem de anne adayı açısından oldukça önemli. Ancak onun da “güneş kremi” gibi bir şartı var!

Hamilelikte dişler de zarar görebilir

Kalsiyum ihtiyacından dolayı dişler ve diş etleri zarar görebilir. Hormonal değişimler, diş etlerinin kabarmasını ve kolay kanamasına neden olur. Bu nedenle dişleri düzenli fırçalamak ve kalsiyum alımını aşağıda tutmamak gerekiyor.

Hamilelikte çatlak göğüsler

Bu dönemde göğüsler şişer ve ister istemez çatlaklar oluşur. Buna önlem olarak, ılık duştan sonra nemlendirici krem sürülebilir.

Bir önceki yazımız olan Hamilelik döneminde yaşanan 'bel ağrısı' ve nedenleri başlıklı makalemizde hamilelikte bel ağrısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yaz aylarında saç bakımı
Yaz aylarında saçlarınız kurumasın!

Yaz aylarında saçlarımıza nasıl bakmalıyız? sorusuna cevap sizlerle... Saçlarınız kuruysa özellikle bu aylarda dikkat etmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Çünkü denize...

Kapat