Harika bir “simli örgü şal” örneği ve açıklamalı yapılışı

Harika bir “simli örgü şal” örneği ve açıklamalı yapılışı
7 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.068 kez okundu.

 simli örgü şal örneği modeli detaylı resimli anlatım yapılışı açıklamalı

Çok şık bir “simli şal” örneği ve detaylı resimli anlatımı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı ama göze hoş gelen yapısı ile dikkat çeken bu özel tasarım “şal” şık yapısı ile sizlere gerçekten mükemmel bir katkı sağlayabilir. Yaz veya kış ayları fark etmeksizin terciniz olabilecek olan bu özel şalı sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bu şalı hazırlayarak gardroplarınız içerisine eklemelisiniz kızlar. Harika diyebileceğimiz bir tasarım ile büyük bir emek neticesinde hazırlanan ” simli örgü şal ” örneğine aşağıdaki görselden bakabilir, ürünü beğenirseniz hemen altında yer alan anlatıma bakarak bu özel şalı hazırlayabilirsiniz.

Kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz “simli örgü şal” ve detaylı resimli anlatım yapılışı ile sizlerleyiz…

Harika bir “simli örgü şal” örneği ve açıklamalı yapılışı

Model adı     :     Moher Simli Special Şal
Zorluk derecesi     :     Zor
İlgili tığ numaraları     :     3
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Trabzan, zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler     :     10285P (3 Yumak)
Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ŞAL YAPILIŞI:
45 zincir çekilerek 1 no.lu diyagram uygulanır. Diğer motifler yapılırken; 1 no.lu diyagram gibi örülür, 2 no.lu diyagramda gösterildiği gibi birleştirilir. Bu şekilde 180 cm’lik 5 adet şerit yapılır, 3 no.lu diyagram kullanılarak birleştirilir.
EN: 60 cm
BOY: 180 cm

 

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sırma Şal
Örgü şal nasıl yapılır? ( Açıklamalı şal örneği )

nako örgü şal örneği açıklamalı detaylı resimli anlatım yapılı şal nasıl yapılır? Beyaz rengin saflığı ile hazırlanan gerçekten çok özel...

Kapat