Kız bebekler için “Düğmesi Yandan Örgü Patik” ve hazırlanışı

Kız bebekler için “Düğmesi Yandan Örgü Patik” ve hazırlanışı
5 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.573 kez okundu.

kız bebek örgü patik örneği ve resimli detaylı hazırlanışı yapılışı patik örülüşü

Kız bebekler için çok cici bir görünüm kazandırılarak hazırlanan “düğmesi” yandan bir patik örneği ve detaylı hazırlanışı ile sizlerleyiz. Bebeklerin minik ayaklarını soğuk havaların etkisinden koruyabilecek ve onların ayaklarına çok cici görünümler kazandırabilecek olan bu özel patikleri gördüğünüz andan itibaren eminim çok beğenecek ve bu özel seçeneği bebekleriniz için hazırlamak isteyeceksiniz. Evlerinizde oturduğunuz yerden çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz örgü patik örneğine dilerseniz buyrun birlikte bakalım ve bu özel seçeneği birlikte inceleyelim.

Özel bir örgü tasarımı ile hazırlanan “kız bebek” örgü patiğini kolaylıkla hazırlayabilecek ve bu patiği bebeklerinizin minik ayaklarına giydirebileceksiniz.

Kız bebekler için “Düğmesi Yandan Örgü Patik” ve hazırlanışı


Malzemeler

Orta Kalınlıkta Yün
Şiş No. 4,5
Tığ No. 3,5

Hazırlanışı

50 ilmek başlanır. 1 ters 1 düz örülür. Sonraki sırada düzün üstüne ters, tersin üstüne düz örülür. Bu şekilde pirinç örgü olarak 20 sıra örülür. 21’inci sırada  baştan 18 ilmek örülür. Takip eden 3 ilmek birlikte alınır, bu şekilde 3 defa daha 3 ilmek bir alınarak kesilir. Sonraki 18 ilmek örülür. Pembe yünle 1 sıra ters örülüp örgü kesilerek kapatılır. İkiye katlanıp dikilir.

DÜĞMESİ İÇİN

Açık pembe yünle 4 zincir çekilip kapatılır. 16 sık iğne yapılır, daha sonra ilk sırada yapılan sık iğnelerin üstünden ilmekleri uzun atarak sık iğne yapmaya devam edilir. Bu işleme ortada ilmek alacak yer kalmayana kadar devam edilir. İlmekler ikişer ikişer toplanarak düğme tamamlanır. Resimde görüldüğü gibi zincirle bant yapılıp düğme dikilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Tülin Erol Beresi
Çok özel “Örgü Kadın Beresi” örneği ve yapılışı

örgü kadın beresi örneği nasıl yapılır açıklamalı yapılışı hazırlanışı nasıl yapılır Örgü işi yapan maharetli bir el tarafından büyük bir...

Kapat