Mukemmel Tasarıma Sahip Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı 2014

Mukemmel Tasarıma Sahip Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı 2014
16 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 1.902 kez okundu.

(YENİ) Kırmızı Renk Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı Anlatımlı

Gelecek sezon bahar aylarını çok iyi değerlendirin dostlarım… Bahar aylarının güzel havalarında çok güzel örgü bluz modellerini giyebilir son derece şık ve trend olabilirsiniz. Bu makalemde her zaman olduğu gibi son derece şık bir parça paylaşıyorum.

Bahar aylarının renklerinden birisi olan kırmızı renginin güzelliği ile buluşan bu örgü bluz modelinin yapılışını da sizlere bu makalemde paylaşıyorum. Umarım modeli beğenir yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

2014 orgu bluz modelleri ve yapilislari

Model adı : KM-044 Venüs Bluz
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, 3+3 lastik örgü, burgu modeli
Gerekli malzemeler : 10055 (350 gr)
Mevsim : Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

70 ilmek başlanır, 8 cm 3 düz+3 ters lastik örgü yapılıp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 62 cm de ilmekler 8 cm 3+3 lastik örülüp, bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

70 ilmek başlanır, 8 cm 3+3 lastik örgü yapılıp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 12 cm olduğunda ilmekler; *10’ar ilmek şeklinde 7 parçaya ayrılıp, ayrı ayrı örülmeye başlanır. Sol şişteki 10 ilmek 2 cm düz, diyagram uygulanır, 2 cm düz örülüp iplik koparılır, yanındaki 10 ilmek 2 cm düz, diyagram…şeklinde bütün ilmekler bu şekilde örüldükten sonra, bütün ilmekler 4 cm düz örülür, ilmekler tekrar 10’ar ilmek şeklinde 7’ye ayrılır. *İşaretinden tekrar edilerek beden boyunca örülür. Beden boyu 62 cm de ilmekler 3+3 lastik örülmeye başlanır. Beden boyu 69 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 30 ilmek, sonraki sırada omuzlarda kalan 20’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:

30 ilmek başlanır. 8 cm 3+3 lastik örgü yapılıp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 4 sıra arayla 20 defa 1’er ilmek artış yapılarak 70 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 60 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Bir önceki yazımız olan Örgü Baharlık Bluz Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde örgü bluz modelleri anlatımlı, örgü bluz modelleri ve yapılışları ve örgü bluz yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 örgü bluz modeli ve yapılışı anlatımlı
Örgü Baharlık Bluz Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Çok şık motifli baharlık örgü bluz modeli ve yapılış anlatımı sizlerle... Bahar aylarında, çok şık bir örgü bluz modelini daha...

Kapat