Nako Klasik “Bolero Modeli” Yapılışı (anlatımlı)

Nako Klasik “Bolero Modeli” Yapılışı (anlatımlı)
6 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.756 kez okundu.

Nako Bonbon Klasik Bolero Modeli Yapılışı (açıklamalı)

Klasik seven bayan arkadaşlarım için çok güzel bir örgü bolero modelini yapılışı ile paylaşacağım umarım beğenirler. Nako tarafından bizlerle paylaşılan bu modelin yapılışını sizlerle paylaşacağım hanımlar… Biraz gayret isteyen bir örgü modeli olan bu klasik boleroyu örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin. Umarım anlatımımızı beğenirsiniz.

MALZEME: Bonbon Klasik

RENK NO: 98209 (beş yumak)

ŞİŞ NO: 6

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz, haraşo

AKSESUAR: İki adet düğme

ARKA: Atmışaltı ilmek başlanır, otuzbir santimetre düz örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan ellidört ilmek yirmibir santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki onsekiz ilmek kesilir. Omuzlara bırakılan onsekiz’er ilmek yirmidört santimetre kol boyuna tamamlanarak bekletilir.
ÖN: Bekletilen onsekiz ilmekle omuzlardan başlanır. Yirmidört santimetre örülerek kol evi için üç+iki+bir ilmek arttırılır. Toplam yirmidört ilmek her sırada birer kesilerek beş ilmek kalınca toplam otuzbir santimetre’de bitirilir.

Nako klasik bolero modeli

KOL: Otuzbeş ilmek başlanır, sekiz santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek iki santimetrede bir yanlardan birer ilmek artırılır. Kırküç santimetre örülerek ellidört ilmeğe ulaşılır. Kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilerek kalan kırkiki ilmekle devam edilir. Her sırada birer ilmek kesilerek kalan ilmek bir defada kesilip bitirilir.

YAKA: Yirmibeş ilmek başlanır, on santimetre haraşo örülür. Beşinci ve Onbeşinci ilmekler kesilerek iki adet ilik açılır. sekiz santimetre daha örülerek bitirilir.

ETEK KENARLARI: Etek kenarından şişe 160 ilmek toplanarak dört sıra haraşo örülüp bitirilir.

nako-bonbon-klasik-bolero-sablonu

Bir önceki yazımız olan Nar Çiçeği Renkli Çok Şık Hırka Modeli Yapılışı başlıklı makalemizde 2013 hırka modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Trend mini şort modelleri
Yaz yaklaşıyor “Desenli Şort Modellerine” Baktınız mı?

2013 Yazlık Desenli Mini Şort Modelleri Yazın gelmesine çok az kaldı ve biliyorum bu aralar alışverişe çıkmak isteyeceksiniz. Sizlere alışverişte...

Kapat