Nako “Moher Örgü Şal Modeli ve Yapılışı”

Nako “Moher Örgü Şal Modeli ve Yapılışı”
24 Mart 2014 tarihinde eklendi, 2.652 kez okundu.

2014 – Nako Moher Örgü Şal Modeli ve Yapılışı

Nako tasarcımları çok şık bir şal modeline daha imza attı yıllardır birbirinden güzel örgü şal tasarımları yapan nako 2014 yılının bahar ayları için bizlere örgü moher şal modelini paylaşıyor. Bende sizlere bu makalemde bu şık şal modelinin nasıl yapıldığını anlatımlı olarak paylaşıyorum. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin. Umarım modellerimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

2014 nako moher şal

Model adı : KM-077 King Moher Şal
Zorluk derecesi : Zor
İlgili şiş numaraları : 5
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli :  Düz-ters örgü, haraşo, kordon püskül
Gerekli malzemeler : King Moher 4192 (2 yumak), Püskül
Mevsim : Sonbahar-İlkbahar

Yapılışı:

80 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülür. Her iki taraftan 7’şer ilmek örgü boyunca haraşo örülürken, ortada kalan 66 ilmeğe diyagram uygulanır. Şal boyu 165 cm de bütün ilmekler 3 cm haraşo örülüp, bir defada kesilerek bitirilir. 2 kısa ve 1 uzun kenarına 4 cm’lik kordon püskül yapılır.

Bir önceki yazımız olan Çok Güzel "Örgü Angora Şal Modeli ve Yapılışı" başlıklı makalemizde 2014 angora şal, nako şal anlatımlı ve örgü şal yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yıl sonu veya mezuniyet balosunda giyebileceğiniz elbise ...
Yeni Sezon “Mezuniyet Balosu Kıyafetleri”

2014 Sezonu Mezuniyet Balosu Kıyafetleri ve Fiyatları Mezuniyet partisi ve baloları için sizlere oldukça trend renklerde hazırlanmış ve çok şık...

Kapat