Nako Yazlık Örgü Serin Bluz Modeli ve Yapılışı

Nako Yazlık Örgü Serin Bluz Modeli ve Yapılışı
3 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 2.108 kez okundu.

nako örgü serin bluz modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı detaylı anlatım 2013 2014

Nako’nun gerçekten çok özel detaylar kazandırarak hazırlattığı yeni örgü bluz örneği ve detaylı açıklamalı anlatım yapılışı ile karşınızdayız sevgili hanımlar. Yaz aylarında bile olsa örgü işlerinden vazgeçemiyorum diyorsanız sizler için seçtiğimiz bu harika örgü yazlık bluz modeline mutlaka bir göz atmalı ve bu ürünü kaçırmamalısınız! Örgü işini seviyorum diyen her bayanın mutlaka işlemesi gereken Nako yazlık örgü serin bluz örneği gerçekten çok etkileyici bir yapılış biçiminden sonra ortaya çıkartılmış. Tasarımcısının büyük emekler vererek hazırladığı bu harika örgü bluz modeli zahmetli bir yapılış biçiminden sonra ortaya çıkartılabilecek özel bir seçenek gibi görünüyor. Ama bu örneği işledikçe keyif alacak ve bu ürünü hazırlamaktan hiçbir şekilde gocunmayacaksınız. Evlerinizde oturduğunuz yerden kendi örgü bluz modelinizi hazırlayabilirsiniz diyoruz hanımlar. Şimdi gelin bu örgü bluz modeline birlikte bakalım ve bu harika örgü bluzu hep birlikte hazırlayalım! İşte Nako’nun hazırlattığı harika örgü bluz modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı;

nako yazlik orgu bluz modeli

nako yazlik orgu bluz modeli

Model adı     :     KM-028 Serin Blüz
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili tığ numaraları     :     3.5
Beden     :     38
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Trabzan, file örgü, zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler     :     217 (3 yumak), 208 (1 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

MOTİF YAPILIŞI:

208 renk no.lu iplikle;

6 adet zincir çekilir. Üzerine 1 no.lu diyagram uygulanarak 1 adet  motif yapılır. Ön bedende sol üst kısma yerleştirilir.

6 adet zincir çekilir. Üzerine 1 no.lu diyagramın ilk 3 sırası uygulanır. 8 adet örülür. 4’er adet kollar için kullanılır.

7 adet zincir çekilir. Üzerine 2 no.lu diyagram uygulanır. 6 adet örülür. Ön bedende büyük motifin etrafına yerleştirilir.

7 adet zincir çekilir. Üzerine 4 no.lu diyagram uygulanır. 5 adet örülür. 3 no.lu diyagramın uç kısımlarına yerleştirilir. Bu motifler 5 no.lu diyagramla örülen ön bedenin üzerine dikilir.

22 adet zincir çekilir. Üzerine 3 no.lu diyagram uygulanır. 12 adet örülür. Ön beden şemasında gösterildiği şekilde büyük motifin etrafına yerleştirilir. Bu motifler 5 no.lu diyagramla örülen ön bedenin üzerine dikilir.

Yapılan her motifin etrafına 217 renk no.lu iplikle 1 sıra file örgü yapılır.

ARKA:

217 renk no.lu iplikle 50 cm zincir çekilir. Üzerine 5 no.lu diyagram uygulanır. Beden boyu 37 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2’şer cm eksiltilir. Beden boyu 58 cm de bitirilir.

ÖN:

217 renk no.lu iplikle 50 cm zincir çekilir. Üzerine 5 no.lu diyagram uygulanır. Beden boyu 23 cm olduğunda motifler beden şemasında gösterildiği gibi aralara yerleştirilir. Motiflerin etrafına 5 no.lu diyagram uygulanarak örgüye devam edilir. Beden boyu 37 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 2’şer cm eksiltilir. Beden boyu 58 cm de bitirilir.

KOLLAR:

Kol için yapılan motifler son sıraları örülürken şemada gösterildiği şekilde birbirine eklenir. Üst kısmına 217 renk no.lu iplikle 5 no.lu diyagram uygulanarak örgüye devam edilir. 8 cm örüldükten sonra kol evi için her iki taraftan önce 2’şer cm eksiltilir. Sonraki sıradan itiberen her sırada, her iki taraftan 1’er file eksiltilir. Kol boyu 32 cm de bitirilir. Motiflerin alt kısmına 1 sıra file örgü, 1 sıra sık iğne yapılıp, bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

Yaka etrafına 1 sıra sık iğne yapılır.

 

Bir önceki yazımız olan Nako Örgü Angora Elit Şal Modeli ve Açıklamalı Yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü şal ve örgü şal modeli ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako sal modeli ve yapilisi
Nako Örgü Angora Elit Şal Modeli ve Açıklamalı Yapılışı

nako örgü şal modeli örneği nasıl yapılır detaylı açıklamalı anlatım yapılışı 2013 2014 Nako'nun yeni dönem için özel olarak hazırlattığı...

Kapat