Nako’dan Örgü Comfort Stretch Bluz Örneği ve Yapılışı

Nako’dan Örgü Comfort Stretch Bluz Örneği ve Yapılışı
8 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 2.031 kez okundu.

nako örgü bluz modeli nasıl yapılır hazırlanışı açıklamalı anlatımlı yapılışı örgü bluz modelleri

Nako’nun özel olarak hazırlattığı ve bünyesi altında yapılışı ile birlikte sunduğu en özel bluz modellerinden bir tanesini sizler için inceledik ve bu harika seriyi ayaklarınıza kadar getirdik. Büyük uğraşlar verilerek hazırlanan ve örgü giyimi konusunda hassas olanları kendisine hayran bırakabilecek olan bu harika bluz, özellikle üzerinde yer alan desenleri ve kesim hatlarıyla fazlasıyla dikkat çekiyor. Örgü giyiminden yaz aylarında bile olsa vazgeçemeyenler için ideal bir seçim olabilecek olan bu örgü bluzu kesinlikle kaçırmamanız gerektiğini belirterek sizleri bu ürünü hazırlamaya davet ediyorum. Piyasada var olan diğer örgü bluzlara nazaran çok daha etkileyici olan bu harika örgü bluz kaçırılmayacak çok nadide bir parça. Hadi durmayın gelin bu bluzu birlikte inceleyelim ve hazırlayalım!

Model adı     :     KM-062 Comfort Stretch Bluz
Zorluk derecesi     :     Zor
İlgili şiş numaraları     :     3.5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, jakar
Gerekli malzemeler     :     10544 (150 gr), 518, 217, 3129, 5834, 10552 (50’şer gr)
Mevsim     :     Sonbahar, İlkbahar

nako desenli bluz modeli yapılışı

nako desenli bluz modeli yapılışı

Yapılışı:

ARKA:

10544 renk no.lu iplikle 100 ilmek başlanır, 1 cm düz, 1 sıra ters örülüp, düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 39 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4’er ilmek 1+1 lastik örülürken, lastik örülen ilmeklerin yanından her düz sırada 29 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 51 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 14 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 56 cm de omuzlarda kalan 4’er ilmek kesilerek bitirilir.

ÖN:

3129 renk no.lu iplikle 100 ilmek başlanır, 1 cm düz, 1 sıra ters örülüp, düz örgüyle devam edilir. Arka bedendeki kol ve yaka kesme işlemleri aynı şekilde uygulanır. Beden boyu 1 cm de renkler kullanılarak diyagram uygulanıp, bitirilir.

YAKA:

3129 renk no.lu iplikle yaka etrafından şişe 100 ilmek çıkarılır, 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

nako desenli bluz şeması

nako desenli bluz şeması

ön yüzünün yapılışı

ön yüzünün yapılışı

Bir önceki yazımız olan Nako 2014 "Kız" Çocukları için Hırka Modeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yeni kına gecesi saç modelleri
Kına Gecesi Saç Modelleri ( Bu Saçlar İle Farkınızı Yaratın )

kına gecesi bindallı saç modelleri en güzel kına gecesi saçları saç modelleri 2013 2014 Kına gecesinde yaptırabileceğiniz çok özel saç...

Kapat