Nar Çiçeği Renkli Çok Şık Hırka Modeli Yapılışı

Nar Çiçeği Renkli Çok Şık Hırka Modeli Yapılışı
5 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.767 kez okundu.

Nar çiçeği renkli hırka modeli yapılışı (anlatımlı)

2013 yılının en çok beğenilen rengi nar çiçeği güzel ve gösterişli şık abiye ve elbiselerden sonra, örgü hırka modellerinde de yerine aldı. Nako tarafından paylaşılan bu modeli yapmak isteyen arkadaşlarımız için güzel ve çok anlayışlı açıklamamız ile sizlere paylaşacağız dostlarım. Yaz ve kış tercih de edilebilen bu modeli istediğiniz de serin olan havalarda tercih edebilirsiniz. Yapacak olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin..

MALZEME: Nako Vizon(çift kat)

RENK NO: 236(dokuz yumak)

ŞİŞ NO: 7

ÖRGU ŞEKLİ:Düz örgü, ajur örgü

ARKA: Atmışdört ilmek başlanır, bir sıra haraşo örülerek düz örgüye geçilir. Beden boyu ellibeş santimetre örülerek kol evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilerek ellisekiz ilmekle örgüye devam edilir.Yirmidört santimetre daha örülerek arka yaka kesimi için ortadaki yirmidört ilmek bir defada kesilir. Omuzlarda bırakılan ondokuz’ar ilmek üç kademede bitirilerek tamamlanır.

ÖN: Otuzdört ilmek başlanır, bir sıra haraşo örülüp dört ilmek düz bir ilmek artırılır, üç ilmek düz bir itmek arttırılır şeklinde ilmekler dizilir. Arka sırada bütün ilmekler ters örülerek düz örgüyle devam edilir. Beden boyu ellibeş santimetre örülerek kol
evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilir. Toplam yetmişdört santimetre örülerek yaka kesimi için beş+iki+iki+bir+bir+bir ilmek kesilir. Üç santimetre daha örülerek omuza bırakılan ondokuz ilmek üç kademede azalarak tamamlanır. İlk sırada artırılan ilmekler sökülerek ön parça tamamlanır.

Nar Çiçeği Renkli Hırka yapılışı

KOL: Kırkbeş  ilmek başlanır, bir sıra haraşo beş ilmek düz örülüp, bir ilmek artırılır, beş ilmek düz bir ilmek artırılır şeklinde ilmekler dizilir. Arka sırada bütün ilmekler ters örülerek düz örgüyle devam edilir. Yedi santimetre örülerek iki ilmekte bir bir’er ilmek kesilerek otuzaltı ilmeğe ulaşılır. İlk sırada çoğaltılarak ilmekler sökülerek kol ağzı tamamlanıp düz örgüyle devam edilir. Her beş sırada yanlardan bir’er ilmek artırılarak kırksekiz santimetre’e toplam ellisekiz ilmeğe tamamlanır. Kol evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilerek elliiki ilmek kalana kadar her sırada bir’er ilmek, otuzaltı ilmek kalana kadar her sırada iki’şer ilmek, oniki ilmek kalana kadar her sırada üç’er ilmek kesilir. Kalan oniki ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

 

Bir önceki yazımız olan Örgü Boğazlı Mor Süveter Yapılışı (Anlatımlı) başlıklı makalemizde Örgü Boğazlı Mor Süveter Yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni sezon pantolon modeli
Bu Pantolon Modelleri Çok Trend!

2013 Yeni tasarım pantolon modelleri ve örnekleri Yeni yılın en güzel pantolon tasarımları olan bu modelleri bir çok genç kızımız...

Kapat